Польський досвід стратегічного планування здобувачів-менеджерів ПДАА

29 квітня 2021 року у межах співпраці між ПДАА та Університетом третього віку, що у м. Громадка (Польща), відбулася гостьова лекція  з дисципліни «Стратегії менеджменту» для здобувачів ступеня вищої освіти доктора філософії освітньої (освітньо-наукової) програми «Менеджмент» спеціальності 073 «Менеджмент». Лекцію підготували стейкхолдери освітньої програми, які виступили із інформаційними доповідями: Доктор Даріуш Павліщи (міський голова м. Громадка (Польща)), Доктор Марчін Кесі (декан Університету економіки в м. Бидгощ (Вища школа економіки)), Пьотр Пачоски (заступник міського голови м. Єленія Гора).

У доповідях були озвучені основні стратегічні плани, що дають органам місцевого самоврядування комплексний інструмент, який поєднує аналіз поточних подій, прогнози соціально-економічного розвитку та сценарії можливого майбутнього з виробленням стратегії його досягнення. Таке планування допомагає формувати загальне бачення перспектив і розробляти конкретні покрокові проєкти розвитку, зрозумілі для територіальної громади, стейкхолдерів і суспільства загалом.

Результатом заняття стало чітке розуміння важливості розробки стратегії під час планування управлінської діяльності, виявлений вплив стратегічного планування на залучення інвестиційних коштів. Аспіранти мали змогу задати питання представникам польської громади не тільки стосовно лекційного матеріалу, але і обговорити актуальні проблеми ресурсозбереження, розвитку персоналу, взаємодії між бізнесом і владою тощо. Деяким ЗВО ступеня «доктор філософії» вдалось навіть удосконалити навички володіння польською мовою. Подібні заходи підвищують рівень підготовки здобувачів спеціальності «Менеджмент», дозволяють розвинути в них навички «soft skills» та розширюють можливості подальшої наукової співпраці.

Щиро вдячні нашим партнерам за змістовну зустріч, цікаві та ґрунтовні доповіді!

Мітки: