Тренінг для ЗВО спеціальності «Публічне управління та адміністрування»

17 травня 2017 року фахівці Всеукраїнської мережі місцевого і регіонального розвитку «Регіонет» та проекту ООН «Відновлення врядування та подолання кризи в охоплених конфліктом громадах України» Іваніна О. В. і Малько Ю. С. разом із викладачами кафедри публічного управління та адміністрування: Лозинською Т. М., д. держ.упр., професором, Сердюк О. І., к.е.н. доцентом; Мирною О. В., к.е.н. доцентом; Шуптою І. М., к.п.н., доцентом; Браславець Т. М., асистентом провели тренінг для здобувачів вищої освіти спеціальності «Публічне управління та адміністрування» СВО «Бакалавр» на тему: «Стратегічне планування розвитку місцевих громад».

Після бесіди з питань сутності влади в Україні, її поділу, системи та сутності місцевого самоврядування, сталого розвитку території модератори тренінгу організували роботу студентів, сформувавши їх в три групи.
Кожна працювала самостійно над своїм завданням.

Студенти першої групи визначали основні потреби членів місцевих громад, учасники другої – пріоритети розвитку територій, третьої – основні послуги, що мають надавати місцеві громади.
Пропозиції кожної з груп передавалися на коригування та доповнення іншими учасниками.
Лідери презентували бачення своїх груп та переконували учасників тренінгу в його доречності.

Пропозиції жваво обговорювалися. Було визначено первинність потреб членів місцевих громад, як бази стратегічного планування, та вагомість пріоритетів розвитку територій при формулюванні стратегічних завдань щодо надання послуг місцевими громадами.
В результаті спільної роботи учасниками тренінгу було опановано концептуальні підходи стратегічного планування розвитку місцевих громад.