В ПДАА відбулося підвищення кваліфікації спеціалістів галузі тваринництва та рослинництва

01-03 березня 2016 року на базі Інституту післядипломної освіти Полтавської державної аграрної академії відбулося підвищення кваліфікації спеціалістів галузі рослинництва управлінь (відділів) агропромислового розвитку райдержадміністрації.

З вітальним словом та підсумками роботи галузі рослинництва за 2015 рік до слухачів звернувся заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Палій Олег Борисович.

Перед слухачами виступили досвідчені викладачі академії д.с.-г.н., професор, завідувач кафедри селекції, генетики та насінництва Тищенко Володимир Миколайович, к.с.-г.н., доцент, професор кафедри землеробства і агрохімії Опара Микола Миколайович, к.с.-г.н., доцент, доцент кафедри екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування Поспєлова Анна Дмитрівна, д.с.-г.н., професор, завідувач кафедри екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування Писаренко Віктор Микитович, к.с.-г.н., доцент, доцент кафедри селекції, рослинництва та генетики Кулик Максим Іванович, к. с.-г.н старший викладач кафедри землеробства і агрономії Біленко Оксана Павлівна.

Під час навчання було розглянуто ряд питань, зокрема:
- напрямки розвитку АПК в Полтавській області;
- оцінка стану посівів озимих культур та вибір оптимальних подальших кроків;
- науково обґрунтовані системи сівозмін та ефективність внесення органічних та мінеральних добрив;
- сортова політика в області;
- інтегрований захист сільськогосподарських  культур;
- органічне землеробство;
- виробництво, реалізація та споживання органічної продукції в Україні та країнах Європи;
- особливості вирощування енергетичних культур, використання побічної продукції сільськогосподарських культур як сировини для альтернативних джерел енергії;
- крапельне зрошування і фертигація;
- розрахунок ефективності виробництва на зрошенні.

Крім того, були проведені тематичні зустрічі з представниками виробників і постачальників сільськогосподарської техніки, засобів захисту рослин, мінеральних добрив та насіння.

В заході прийняли участь 90 фахівців галузі рослинництва Полтавської області, які отримали Посвідчення про підвищення кваліфікації.

10-12 березня 2016 року на базі Інституту післядипломної освіти Полтавської державної аграрної академії відбулося підвищення кваліфікації спеціалістів галузі тваринництва управлінь (відділів) агропромислового розвитку райдержадміністрації, головних державних інспекторів ветеринарної медицини в районах, містах області, спеціалістів зоотехнічної служби суб’єктів племінної справи у тваринництві.

Захід розпочався з вшанування хвилиною мовчання пам'яті начальника Головного управління ветеринарної медицини, Головного державного ветеринарного інспектора в Полтавській області, доцента кафедри анатомії та фізіології сільськогосподарських тварин Полтавської державної аграрної академії, заслуженого працівника ветеринарної медицини України Аранчія Сергія Васильовича.

Зі вступним словом виступили Палій Олег Борисович – заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації та Опара Микола Миколайович – професор кафедри землеробства і агрохімії Полтавської державної аграрної академії.

Слухачам були прочитані лекції науковцями Полтавської державної аграрної академії та Інституту свинарства і агропромислового виробництва. Своїм досвідом поділилися керівники підприємств області, зоотехніки господарств та представники фірм - постачальників товарів для сільського господарства.

Під час навчання було розглянуто такі питання:
- новітні високоефективні технології годівлі (відгодівлі) та утримання сільськогосподарських тварин;
- сучасні методи лабораторної діагностики інфекційних хвороб тварин, контролю показників безпечності та якості в сировині та готових харчових продуктах, кормах, комбікормах;
- селекційноплемінна робота в галузі тваринництва;
- зміни у законодавстві щодо порядку проведення ідентифікації, реєстрації та переміщення сільськогосподарських тварин;
- розвиток сільськогосподарських кооперативів та міні-ферм в особистих селянських господарствах;
- зміни у законодавстві стосовно впровадження системи НАССР підприємствами - виробниками харчових продуктів;
- профілактика інфекційних хвороб худоби та птиці, попередження розповсюдження вірусу африканської чуми свиней на території Полтавської області.

В заході прийняли участь 45 слухачів, які  отримали Посвідчення про підвищення кваліфікації.