Відеоконференція з актуальних питань політичних трансформацій суспільства

15 квітня кафедра гуманітарних і соціальних дисциплін факультету обліку та фінансів Полтавської державної аграрної академії організувала проведення Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції «Політичні трансформації сучасного суспільства».

Співорганізатори заходу – Полтавська державна аграрна академія, Інститут підготовки кадрів державної служби зайнятості України, Ужгородський національний університет, Полтавська обласна державна адміністрація.

Науковий захід об’єднав 65 учасників майже з усіх куточків України – Полтава, Київ, Ужгород, Харків, Львів, Миколаїв, Мелітополь, Дніпро, Одеса, Кам’янець-Подільський, Івано-Франківськ.

Чимало тез доповідей надійшло від наукової спільноти – докторів та кандидатів наук, докторантів, аспірантів, студентів із 15 закладів вищої освіти. У науковому заході взяли участь також представники Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» НААН України, Дослідницької групи Proof Analytics, Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації.

Обговорення актуальних питань політичних трансформацій суспільства у форматі відеоконференції відбулося за участі 21 учасника.

Робота наукового заходу здійснювалася за такими напрямами:

1. Політичні інститути і політичні системи світу: динаміка змін.

2. Політична освіта в контексті сучасних викликів.

3. Ціннісно-світоглядні аспекти політичних трансформацій.

4. Соціально-економічні аспекти трансформацій інформаційного суспільства.

5. Міжнародні відносини в епоху глобалізації.

6. Геополітичний і безпековий виміри європейської та євроатлантичної інтеграції України.

З вітальним словом до присутніх звернулися заступник декана факультету обліку та фінансів за спеціальностями 035 Філологія та 052 Політологія, по заочній (дистанційній) формі навчання, кандидат економічних наук, доцент Дорошенко А. П. та завідувач кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін, кандидат філологічних наук, доцент Сизоненко Н. М.

Під час відеоконференції виступили 10 промовців. Доповіді переважно мали прикладний характер, були цікавими й різноплановими, висвітлювали низку тісно взаємопов’язаних аспектів політичних трансформацій суспільства – філософських, правових, економічних, соціологічних.

Ціннісно-світоглядні аспекти політики і політиків у розумінні Макса Вебера висвітлив Ворона П. В. – перший проректор Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України, доктор наук з державного управління.

Напрями інформаційної політики органів влади окреслив Отич О. А. – начальник Управління інформаційної політики Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації.

Мотиваційний характер мала доповідь «Ціннісний вимір політико-правового життя українського суспільства» Гладкого С. О. – професора кафедри правознавства ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», доктора юридичних наук, професора.

Статистичні дані щодо публічності органів місцевого самоврядування наведено у доповіді Донченка К. А. – експерта Дослідницької групи Proof Analytics: Про активність громадян і їхнє представництво в органах влади ішлося у виступі Веремейчика В. – аспіранта кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії державного управління при Президентові України. Компаративний аналіз сучасних виборчих систем здійснив Зінчук М. – аспірант кафедри публічного управління та адміністрування Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Дискусію серед учасників відеоконференції викликала доповідь кандидата політичних наук, доцента, доцента кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін Полтавської державної аграрної академії Приходька С. М., у якій він репрезентував погляди науковців на потенційну можливість запровадження електронного голосування в Україні. Про політичні процеси в умовах глобалізації ішлося у виступі кандидата економічних наук, доцента, доцента кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін Полтавської державної аграрної академії Кончаковського Є. О.

До виступів знаних науковців і практиків долучилися і здобувачі вищої освіти 2 курсу спеціальності «Політологія» Сидоренко Федір та Скрипченко Валерія, які порушили у своїх доповідях такі дискусійні питання, як тенденції розвитку інституту президенства в Україні, основні суперечності становлення політичної системи України.

Учасники відеоконференції відзначили доцільність проведення наукової конференції в такому форматі й висловили сподівання на продовження плідної наукової співпраці.

Щиро дякуємо учасникам конференції за продуктивну роботу й конструктивну дискусію! Бажаємо творчого натхнення та підкорення нових наукових вершин!

Мітки: