Всеукраїнська науково-практична конференція «Мова і міжкультурна комунікація: теорія та практика» на платформі Zoom

14 травня 2020 р. з нагоди Дня науки відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Мова і міжкультурна комунікація: теорія та практика».

Співорганізатори наукового заходу – кафедра гуманітарних і соціальних дисциплін Полтавської державної аграрної академії, факультет іноземної філології і філологічний факультет Запорізького національного університету.

Учасники конференції – доктори філологічних та педагогічних наук, кандидати філологічних та педагогічних наук, аспіранти з 11 закладів вищої освіти: Полтавської державної аграрної академії, Запорізького національного університету, Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Полтавського університету економіки і торгівлі, Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», Полтавського інституту економіки і права Університету «Україна», Української медичної стоматологічної академії.

Загалом участь у конференції зголосилися взяти 65 осіб, до онлайн-сесії долучилися 30 науковців.

З вітальними словами до учасників наукового заходу звернулися проректор з науково-педагогічної роботи і перспективного розвитку Полтавської державної аграрної академії Шаравара Т. О. та проректор з науково-педагогічної роботи Запорізького національного університету Каганов Ю. О.

Учасники конференції мали змогу ознайомитися з результатами досліджень знаних науковців, викладачів-практиків провідних закладів вищої освіти України.

Культурну варіативність орієнтаційних метафор у поліцентричній англійській мові схарактеризувала у відеовиступі КОЗЛОВА Тетяна Олегівна, доктор філологічних наук, доцент, професор кафедри англійської філології Запорізького національного університету.

З основними результатами дослідження семантики власне дієслів мовлення, які уводять слова автора (на матеріалі збірки новел М. Дочинця «Хліб і шоколад»), ознайомила присутніх СИЗОНЕНКО Наталія Миколаївна, завідувач кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін Полтавської державної аграрної академії, кандидат філологічних наук, доцент.

БАЧИНСЬКА Галина Василівна, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри загального мовознавства і слов’янських мов Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка висвітлила лінгвістичні аспекти найменувань кондитерських виробів – тортів і тістечок.

Проаналізувала особливості дієслівної префіксації в сучасній англомовній економічній терміносистемі ВОСКОБОЙНИК Валентина Іванівна, кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін Полтавської державної аграрної академії.

ТУР Оксана Миколаївна, доктор педагогічних наук, доцент кафедри українознавства, культури та документознавства Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» зосередила увагу учасників відеоконференції на міжкультурному спілкуванні як невід’ємному складнику професійної діяльності майбутніх фахівців документно-інформаційної галузі.

ЛУНЬОВА Тетяна Володимирівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри англійської та німецької філології Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка з лінгвокогнітивного погляду проаналізувала актуалізацію концепту AUSTRALIA / АВСТРАЛІЯ в есе Пітера Фуллера про живописну творчість Сідні Нолана.

Відеоконференція стала справжньою науковою платформою для обговорення актуальних лінгвістичних проблем, плідної інтелектуальної роботи і жвавої дискусії. Сподіваємося, що тісна співпраця учасників науково-практичної конференції матиме успішне продовження, зокрема щодо реалізації майбутніх наукових проєктів.

Логічним підсумком завершення конференції стане публікація колективної монографії.

Викладачі кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін факультету обліку та фінансів Полтавської державної аграрної академії щиро вдячні учасникам конференції за цікаві наукові доповіді, зичать усім міцного здоров’я і нових наукових звершень!