Як буде розвиватися «Підприємницький університет» у 2021?

У вересні 2020 року YEP спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством освіти і науки України, Українським фондом стартапів за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» запустили ініціативу «Підприємницький університет». Головна мета проєкту — вивести університетське підприємництво в Україні на якісно новий рівень та запустити тренд на створення стартапів серед молоді і студентів.

У рамках пілотного проєкту в осінньому семестрі 2020 року YEP  запустив академічний курс «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами», який був інтегрований до навчальних планів пілотних університетів.
       
Участь у пілотному семестрі взяли 108 викладачів та 2500 студентів з 64 університетів з 29 міст України. Протягом 4 місяців викладачі провели майже 3000 лекцій та воркшопів, а студенти пропрацювали понад 400 стартап ідей. За період з вересня до грудня команда YEP отримала більш ніж 6000 фідбеків. За відгуками як викладачів, так і студентів курс є одним з найкорисніших в університетах. Більшість університетів вже підтвердили свою участь у наступних семестрах. Крім того, на весняний семестр 2021 року до викладання курсу планують доєднатися ще 26 викладачів з 12 нових університетів.
 
Показовим є факт, що не тільки студенти зацікавились створенням стартапів, а й викладачі. Отже, «Підприємницький університет» створює нову підприємницьку культуру та спільноту на різних університетських рівнях в Україні.  

18 грудня YEP провів підсумковий Форум для викладачів пілотного семестру. Результати першого півріччя показали високий рівень зацікавленості та відкритості університетів до теми підприємництва, а також великий потенціал університетського підприємництва в Україні. На форумі самі викладачі підтвердили свою жагу до розвитку напрямку. Це дуже важливо в контексті розвитку всієї екосистеми та цифрової економіки країни. Реалізація такого потенціалу потребує подальших зусиль команди для покращення контенту, залучення нових університетів, постійного підвищення кваліфікації викладачів, розвитку рівня інноваційного менеджменту керівництва університетів та створення можливостей для подальшого розвитку студентських стартапів.

Пройшли конкурсний відбір та долучилися до ініціативи «Підприємницького університету» проекту YEP викладачі та студенти спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» та «Менеджмент» Полтавського державного агарного університету, який виступив партнером зазначеного проекту. Керівники проекту від ПДАУ – Дем'яненко Наталія та Дячков Дмитро разом зі студентами протягом вивчення курсу «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами» розробляли та вдосконалювали креативні бізнес-ідеї. В межах сформованих команд студенти працювали над вирішенням як суспільно важливих проблем, так і над економічним розвитком країни, через впровадження креативних бізнес-ідей. Результатом наукової та бізнесової колаборації стало створення трьох стратапів: додатку, який допомагає визначити рецепт корисної страви з тих продуктів,які у наявності; платформа, яка дозоляє здійснити передзамовлення кави та кавових напоїв, а відтак, зекономити час; сайт, який об’єднуватиме українських дизайнерів одягу та їх бренди, що дозволить за допомогою 3D примірки клієнтам придбавати унікальний та якісний одяг за невисоку ціну

У лютому 2021 р. буде проведено перший національний фінал конкурсу студентських стартапів. Для участі в конкурсі вже отримано більше 90 анкет від студентських команд.

Читати далі.