Як зробити стрес нашим другом?

3 грудня 2020 року доцентка кафедри  публічного управління та адміністрування Шупта І. М. спільно з активом студентського наукового гуртка «Територія науки» провела студентську науково-практичну конференцію на тему «Стрес: ознаки, прийоми профілактики та подолання». У конференції взяли участь студенти різних спеціальностей, які вивчають вибіркову навчальну дисципліну «Загальна конфліктологія».

Мета конференції: отримати системне уявлення про природу стресу, його причини та небезпеку, вивчити ефективні поведінкові стратегії вирішення та профілактики стресових ситуацій, активізувати  та використати внутрішні ресурси для розв’язання широкого кола проблем.

На конференції розглядалися такі проблемні питання:

1. Поняття синдрому емоційного вигорання в сучасній науці (доповідачка Дарина Шевченко, здобувачка вищої освіти 2-го курсу денної форми навчання спеціальності «Філологія»).

2. Симптоми емоційного вигорання (доповідач Дмитро Вітко, здобувач вищої освіти 2-го курсу денної форми навчання спеціальності «Агрономія»).

3. Хронічний стрес: як його подолати? (доповідачка Ліна  Медяник, здобувачка вищої освіти 2-го курсу денної форми навчання спеціальності «Міжнародні економічні відносини»).

4. Стрес у романтичних стосунках. Аб’юз (доповідачка Анастасія   Рибалка, здобувачка вищої освіти 2-го курсу денної форми навчання спеціальності «Філологія»).

5. Методи оптимізації рівня стресу (доповідачка Карина Ткач, здобувачка вищої освіти 2-го  курсу денної форми навчання спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування»).

Конференція виявилася корисною, під час її роботи здобувачі вищої освіти дізналися багато нового та збагнули одну важливу річ: замість того, щоб витрачати сили на боротьбу зі стресом, нам варто було б більше довіряти своїй здатності пристосовуватися до життєвих обставин. А замість того, щоб постійно прокручувати в голові погані сценарії та щоб змусити відступити негативні емоції і розтиснути нещадні лещата стресу, належить відшукати й застосувати власні внутрішні ресурси, аби почали працювати різні способи подолання цих проблем. І перший крок на цьому шляху − позбутися поширених помилок як з приводу самого стресу, так і щодо можливостей його подолання.