Залучення стейкхолдера до проведення практичних занять з «Практичного курсу першої іноземної мови (англійська)»

З 04 по 08 грудня 2020 року до практичної підготовки здобувачів вищої освіти спеціальності 035 Філологія спеціалізації 035.41 Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська факультету обліку та фінансів Полтавського державного аграрного університету долучився стейкхолдер – кандидат філологічних наук, перекладач приватного акціонерного товариства «Природні Ресурси» Ольга Улянченко, рецензент ОПП Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська.

На практичних заняттях студенти під керівництвом досвідченого перекладача опановували навчальний матеріал, передбачений тематикою робочої програми навчальної дисципліни «Практичний курс першої іноземної мови (англійська)».

Розгляд лексико-граматичного матеріалу, виконання тренувальних вправ та комунікативних завдань Ольга Улянченко вдало поєднала з актуальними питаннями усного та письмового перекладу, ресурсного забезпечення якісної роботи перекладача.

Значну увагу на заняттях було приділено граматичним аспектам галузевого перекладу. Стейкхолдер навела приклади труднощів перекладу текстів нафтовидобувної тематики, юридичного спрямування та шляхів їх подолання, надала корисні поради щодо організації комфортних умов для ефективної роботи перекладача, порекомендувала цінні інформаційні джерела для розвитку професійної компетентності філолога, серед яких сучасні перекладні словники, форуми, сайти. Запропоновані довідково-інформаційні ресурси стануть у нагоді для виконання завдань під час аудиторної та позааудиторної роботи, а також для вдосконалення навичок читання, говоріння, аудіювання, перекладу.

Відзначимо, що підготовка фахівців-філологів на базі ПДАУ вирізняється максимальною адаптованістю до умов Полтавщини. Тож урахування галузевих і регіональних особливостей – завжди у пріоритеті навчальної діяльності кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін.