Зустріч студентських омбудсменів України

22 квітня 2021 року відбулася зустріч освітнього омбудсмена України Сергія Горбачова зі студентськими омбудсменами з різних регіонів України. Спікерами зустрічі стали Василь Карманенко, студенський омбудсмен Полтавського університету економіки і торгівлі, Мар'яна Стаднік, студенський омбудсмен Херсонського інституту МАУП, Олександр Помаз, омбудсмен учасників освітнього процесу Полтавської державної аграрної академії, Надія Бачуріна, голова етичного комітету Міжрегіональної Академії управління персоналом.

Омбудсмен учасників освітнього процесу Полтавської державної аграрної академії Олександр Помаз у своїй доповіді наголосив на важливості інституту омбудсмена учасників освітнього процесу, поділився з колегами досвідом роботи даної служби в академії.

Зокрема було зазначено, що діяльність омбудсмена учасників освітнього процесу ПДАА гарантує забезпечення прав й попереджає порушення прав учасників освітнього процесу, сприяє розвитку правової культури. Олександр Помаз розповів про здобутки і напрацювання служби. Значну увагу було приділено питанням протидії булінгу (цькування), дискримінації за різними ознаками, шляхам вирішення конфліктів.

Після виступів спікерів відбулася дискусія-узагальнення щодо проблем захисту прав учасників освітнього процесу у закладах вищої освіти та пропозиції щодо шляхів їх вирішення.

Зустріч відбулася в атмосфері довіри, взаєморозуміння, доброзичливості. Освітній омбудсмен України Сергій Горбачов подякував учасникам і запропонував виробити програму спільних дій і підтримувати зв'язок і надалі.