14 січня 2014 року була успішно проведена Міжнародна науково-практична конференція «Роль часу відновлення весняної вегетації в житті зимуючих рослин», присвячена 90-річчю від дня народження доктора сільськогосподарських наук, Почесного професора ПДАА Мединця Василя Дмитровича. Мединець В.Д. – автор багатьох наукових праць, монографій та наукового відкриття світового рівня «Екологічний ефект часу відновлення весняної вегетації зимуючих рослин», на основі якого розроблена ощадна технологія диференційованого догляду озимих культур, система методів добору генотипів в селекції озимої пшениці, досягнуто істотних зрушень у вирішенні проблеми зимостійкості рослин. За оцінкою провідних учених це відкриття є найвидатнішим досягненням в агроекології другої половини ХХ сторіччя і вносить докорінні зміни до рівня пізнання світу вищих рослин. Завдяки зусиллям В.Д. Мединця в Полтавській області створено п’ять державних сортодослідних станцій. Він є засновником Огуєвського дендрологічного парку – заповідного об’єкту, пам’ятки садово-паркового мистецтва. В Указі Президента Л. Кучми від 19.09.2000 р. В. Мединця названо видатним діячем науки України.

В роботі конференції взяли участь близько 60 осіб, представники державних установ, вищих навчальних закладів, селекційно-дослідних станцій, виробники-аграрії, колеги-науковці, учні та послідовники.

З виступами та вітальними словами виступили: Москаленко С.Л., перший заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної державної адміністрації; Точений І. Г., головний спеціаліст Департаменту землеробства Міністерства аграрної політики та продовольства  України; Каражбей Г. М., вчений секретар Українського інституту експертизи сортів рослин; Опара М.М., проректор з науково-педагогічної, наукової роботи ПДАА; Тищенко В.М., директор інституту агрономії ПДАА, завідувач кафедри селекції, насінництва та генетики; Бугаєць Г.А., директор Полтавської обласної державної сортодослідної станції Глобинського району; Слепцов В.А., Карлівський міський голова; Кочубей О.В., генеральний директор ТОВ «Полтава-насіння», заслужений працівник сільського господарства України.

В ході роботи конференції були заслухані доповіді про сучасний стан наукових досліджень із озимої пшениці, а саме: «Еколого-генетичні основи селекції озимої пшениці в стресових умовах середовища» (д.с-г.н., професор Тищенко В.М.), «Технологія диференційованого догляду озимих культур та її застосування в Карлівському районі» (к.е.н. Слєпцов В.А.), «Проблема агротехніки зимуючих рослин в зв’язку із часом відновлення весняної вегетації» (Ківерський Л.В.); «Дендрарій держсортмережі: етапи формування колекції» (Халимон О.В.).

Серед численних подарунків ювіляру був презентований величезний коровай, випечений із борошна пшениці озимої сорту Царичанка селекції ПДАА.

Учасники Міжнародної науково-практичної конференції «Роль часу відновлення весняної вегетації в житті зимуючих рослин», присвяченої 90-річчю від дня народження доктора сільськогосподарських наук Почесного професора ПДАА Мединця Василя Дмитровича.

Виступ Почесного професора Полтавської державної аграрної академії Мединця В.Д. перед учасниками конференції. На фото (зліва направо): Москаленко С.Л., перший заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної державної адміністрації; Точений І. Г., головний спеціаліст Департаменту землеробства Міністерства аграрної політики та продовольства  України;  Тищенко В. М., директор інституту агрономії ПДАА, завідувач кафедри селекції, насінництва та генетики; Бугаєць Г. А., директор Полтавської обласної державної сортодослідної станції Глобинського району.