Міжнародний магістерський курс "Аграрний менеджмент"

Здобувачі вищої освіти Полтавської державної агарної академія мають можливість навчатися в Університеті прикладних наук Вайенштефан-Тріздорф за програмою міжнародного магістерського курсу «Аграрний менеджмент» - МВА.

Міжнародний магістерський курс "Аграрний менеджмент" (Master of Business Administration - MBA) факультет сільського господарства Університету прикладних наук Вайенштефан-Тріздорф розвивався протягом майже двадцяти років, набуваючи практичний досвід. Спочатку дана навчальна програма була створена як аспірантура і тільки з 2000 року - в якості магістерської програми. Існуюча програма спрямована на отримання кваліфікованих німецьких та іноземних фахівців і менеджерів, що сприяє розвитку ефективних і стійких виробничих систем в сільськогосподарському секторі, а також розвитку сільськогосподарських регіонів. В даній програмі взяли участь понад 1500 здобувачі вищої освіти, приблизно з 45 вузів і більш ніж з 31 країни.

Навчальна програма є унікальною за своєю структурою і відрізняється яскраво вираженою практичною спрямованістю і високим рівнем самостійної роботи здобувачів вищої освіти. Вона була розроблена викладачами з багаторічним практичним досвідом і орієнтована на сильні сторони та схеми сільськогосподарської освіти у Тріздорфі.

Навчальна програма складається з модулів і піддається постійному удосконаленню змісту та методів, включаються окремі елементи. У процесі навчання основний ухил робиться на інтерактивні форми (семінари, презентації, практики) і практичний зміст (реальні дослідження), щоб в результаті отримати різнобічно розвинених кваліфікованих випускників, які відповідають сучасним професійним вимогам. Самостійне профільне навчання здобувачів вищої освіти забезпечує наявність широкого вибору предметів на вибір (50%).

Фундаментальною частиною прикладного освіти є перший практичний семестр. Він проходить на обраних навчально-виробничих підприємствах і доповнюється професійними семінарами і курсом німецької мови у вузі, по закінченню програми видається свідоцтво про закінчення практичного навчання.
Особливо цінним для іноземних здобувачів вищої освіти є тісна поєднання теорії та практики. Високою популярністю міжнародна навчальна програма користується в країнах Східної та Південно-Східної Європи, а також у Центральній Азії.

Подальша передача знань і технологій з країнами-партнерами проводиться за допомогою обміну здобувачами вищої освіти. Впровадження міжнародного магістерського курсу "Аграрний менеджмент" до вузів-партнери є важливим стимулом для необхідних реформ і процесів модернізації у сфері освіти в країнах-партнерах. Розвиваються політичні вимоги програми інтенсивно долучають вузи-партнери до відбору учасників та реалізації навчальної програми. В даний час 17 іноземних вузів пропонують дану навчальну програму, в деяких з них вона проходить повністю німецькою мовою. За рахунок розширення та впровадження ІМАМ здійснюється подальший розвиток обміну здобувачами вищої освіти та придбання подвійних дипломів між вузами-партнерами.

Міжнародний магістерський курс "Аграрний менеджмент" неодноразово відзначався і в 2008 році був удостоєний премії Німецької служби академічних обмінів DAAD та Асоціації німецьких наук. Він потрапив до десятки кращих міжнародних навчальних програм серед німецьких університетів. Критеріями конкурсу були інноваційні концепції, наукове і практико-орієнтоване якість навчання, високий ступінь міжнародних зв'язків, а також великі заходи щодо забезпечення якості, розроблена програма керівництва та вагомий баланс випускників. У червні 2013 колектив міжнародного магістерського курсу "Аграрний менеджмент" (ІМАМ) зі своєю програмою став переможцем міжнародного конкурсу MOOC (Маssive Open Online Course).

Навчальна програма завжди знаходиться в інноваційному русі: при використанні найсучасніших методів та інструментів навчання в інтернеті може стати "інтерактивно, спільно і вільно доступним всьому світу" (iversity.org).

Більш детальна інформація про курс.