Пам'яті Миколи Олександровича Добровольського

16  травня в залі засідань вченої ради академії проведено круглий стіл, присвячений 90-річчю з дня народження ректора Полтавського сільськогосподарського інституту (1962-1963, 1968-1988 рр.) Добровольського Миколи Олександровича.
Перед початком засідання учасники круглого столу поклали квіти до меморіальної дошки Миколи Олександровича.
Зі вступним словом до учасників круглого столу звернулася ректор академії, професор Валентина Іванівна Аранчій, яка відзначила, що за час роботи на посаді ректора підготовлено більше 18 тисяч спеціалістів, які успішно працювали і працюють в господарствах Полтавської і інших областей України, країн СНД, а також багатьох країнах світу.
Микола Олександрович надто багато зробив для зміцнення матеріально-технічної бази вузу, навчально-дослідного господарства.
Компетентність, високий професіоналізм і організаторські здібності, багатий життєвий досвід дозволяли йому успішно вирішувати поставлені завдання.
Звертаючись до доньок Людмили Миколаївни та Галини Миколаївни, Валентина Іванівна сказала, що їх батько прожив гідне трудове життя і зробив неоціненний вклад у розбудову одного з найстаріших і авторитетніших вузів нашої держави і колишнього Радянського Союзу.
Далі виступив декан факультету економіки та менеджменту, кандидат економічних наук, доцент, професор кафедри економічної кібернетики та інформаційних технологій Олександр Галич; кандидат сільськогосподарських наук, професор кафедри землеробства і агрохімії ім. В.І.Сазанова, заслужений працівник сільського господарства України Микола Опара.

Зі спогадами яким він був тринадцятий ректор Полтавського аграрного вузу виступили: Володимир Тищенко, доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри селекції, насінництва та генетики, керівник селекційного центру, заслужений працівник сільського господарства України; кандидати наук, доценти, завідуючі кафедрами, співробітники, які пліч-о-пліч працювали з Миколою Олександровичем: Володимир Тендітник, Олександр Пипко, Анатолій Кочерга, Володимир Містюк, Віктор Самородов, Галина Ландик, Ігор Пєстов, Григорій Паламарчук, Михайло Тютюнник.
Серед присутніх гостей  зі словами вдячності і добрими споминами про Миколу Олександровича висловилися випускники інституту: Віктор Пабат, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік УААН, академік Російської академії природничих наук, заступник директора Навчально-наукового інституту післядипломної освіти НУБіП, заслужений працівник сільського господарства України, почесний професор ПДАА; Микола Андрієнко, голова СК «Радянський» Кобеляцького району, заслужений працівник сільського господарства України, депутат обласної ради, почесний професор ПДАА; Олександр  Шика, радник управління агропромислового та економічного розвитку Гадяцької РДА; Віктор Ілляшенко, керівник СТОВ «Лободіно» Гадяцького району.
На закінчення засідання донька Миколи Олександровича Людмила висловила теплі слова – пам’яті за батька і щиро подякувала керівництву академії за організацію і проведення круглого столу, як свідчення доброї пам’яті про Миколу Олександровича.
Учасники круглого столу вручили Людмилі Миколаївні коровай, спечений з борошна озимої пшениці сорту «Сагайдак», створеного селекціонерами академії.