Цифрові технології в допомогу аграрним підприємствам.

18 липня 2018 року Полтавська обласна громадська організація «Офіційна сільськогосподарська дорадча служба» у співпраці з Департаментом агропромислового розвитку Полтавської обласної державної адміністрації та вченими Полтавської державної аграрної академії ініціювала та провела виїзне засідання на СФГ «Дослідне» розташоване в смт Семенівка Полтавської області.

Мокляк В. Я. та Уткін Ю. В. за уточненням робочих моментів

Метою робочої зустрічі з головою правління СФГ «Дослідне» кандидатом сільськогосподарських наук МОКЛЯКОМ Володимиром Яковичем та фахівцями підприємства були робочі моменти по врегулюванню організаційних питань по створенню консультаційної групи з питань впровадження систем точного землеробства для агропідприємства.

До складу робочої групи долучилися: заступник директора департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної державної адміністрації Прокопенко Роман Миколайович; декан факультету агротехнологій та екології, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Маренич Микола Миколайович; декан факультету економіки та менеджменту, кандидат економічних наук, доцент Галич Олександр Анатолійович; доцент кафедри економічної кібернетики та інформаційних технологій, кандидат технічних наук, доцент Уткін Юрій Вікторович; професор кафедри економічної кібернетики та інформаційних технологій, кандидат фізико-математичних наук, доцент Копішинська Олена Петрівна; завідувач кафедри землеробства В.І.Сазанова, доцент кафедри землеробства і агрохімії, кандидат сільськогосподарських наук Міщенко Олег Вікторович; доцент кафедри землеробства і агрохімії ім. В.І. Сазанова, кандидат сільськогосподарських наук Тараненко Сергій Володимирович.

Робота виїзної групи здійснювалася в рамках програми «ПІДТРИМКА ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ АПК ЗАСОБАМИ СУЧАСНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ ТА ТЕХНОЛОГІЙ» започаткованої в Полтавській державній аграрній академії 12 жовтня 2016 року під патронатом Департаменту агропромислового розвитку Полтавської обласної державної адміністрації. Метою цієї програми є ознайомлення керівників та провідних фахівців підприємств агропромислового комплексу Полтавської області із можливостями сучасних інформаційних систем та технологій для максимальної автоматизації збору та обробки інформації в управлінській та виробничій діяльності, а також отримувати необхідні практичні навички застосування інструментарію цих програмних продуктів.
У ході зустрічі було проведено ознайомчу поїздку на поля господарства.

У ході зустрічі було укладено попередні домовленості та обговорення перспектив сумісної діяльності з питань впровадження систем точного землеробства на полях СФГ «Дослідне». На участь у даному проекті по наданню технічної підтримки та супроводу було отримано попередню згоду від ментора проекту «Soft.Farm» Кондратюка М. І. (автоматизація управлінської діяльності підприємства на основі on-line сервісу, який дозволяє агрономам планувати посіви на землях підприємства і його відділеннях та працювати в єдиному інформаційному просторі); виконавчого директора компанії «Smart.Farming» Дмитра Чернеги (проведення комплексної експертизи полів господарства) та засновника компанії «WUST» Позднякова О.О. (застосування GPS-моніторингу на техніці та представлення аналізу посівів на основі супутникових технологій).
Було визначено основні етапи та порядок підготовки фахівців господарства по застосуванню визначених технологій в управлінні СФГ «Дослідне».