Візьми участь в акції добровільного безоплатного донорства крові!

Шановні студенти та викладачі, 1-ша міська клінічна лікарня (відділення переливання крові) запрошує взяти участь в акції добровільного безоплатного донорства крові.
Кров, зібрана під час акції, буде передано для потреб міста Полтави. Ми пропагуємо добровільне і безкоштовне донорство і закликаємо кожного долучитися до цієї благородної справи.

Хто може і не може бути донором?
Донором може бути будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років, який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає протипоказань, визначених МОЗ України.

Як підготуватися до здавання крові:

• Вага >55 кг.
  • Не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання, озноб, запаморочення, головний біль,  слабкість.
  • Не паліть за годину до донації.
  • Не вживайте алкоголь за 48 годин до донації.
  • Обов'язково виспіться і з'їжте легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді).
  • Намагайтеся обмежити вживання жирної, смаженої та молочної їжі напередодні та в день здачі крові.
  • За три дні до донації відмовтеся від прийому анальгетиків і аспірину, а також ліків, що містять їх (ці речовини погіршують зсідання крові)
  • Під час огляду лікарем перед донацією відверто відповідайте на запитання і не приховує інформацію про вживання ліків, алкоголю, наркотичних речовин і перенесені захворювання.

Після здавання крові:

• Через 10-15 хвилин посидьте спокійно і, якщо ви добре себе почуваєте пройдіть в буфет і випийте солодкого чаю.
  • Якщо ви відчули запаморочення, зверніться до медичного персоналу.
  • Найпростіший спосіб собі допомогти - лягти і підняти ноги вище голови або сісти і опустити голову між колін. Не намагайтеся одразу йти чи керувати машину, якщо у вас паморочиться голова.
  • Протягом 3-4 годин не знімайте пов'язку і намагайтеся її не мочити це вбереже вас від виникнення синця.
  • Уникайте в цей день важкий фізичних і спортивних навантажень, підйому важких предметів, у тому числі і сумок із покупками.
  • Повноцінно і регулярно харчуйтеся протягом двох діб після донації і випивайте не менше двох літрів рідини за день: соки, воду, не міцний чай, алкоголь не рекомендується.

Вам буде надано офіційне звільнення на два робочих дні для роботи або навчання.

Бажаємо вам здоров'я.

За детальною інформацією можна звернутися за номером - 0663030906 Анастасія.