Гурток «Механік-дослідник» підбиває підсумки роботи за І семестр 2023/2024 навчального року

8 грудня 2023 року відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка «Механік-дослідник» кафедри механічної та електричної інженерії ПДАУ під керівництвом доцентів Станіслава Попова та Олександра Петраша. Темою зборів стало підбиття підсумків роботи за перший семестр поточного навчального року.

Члени гуртка проаналізували результати участі в освітньо-кар’єрному проєкті UGEN «Ігри заводів 6» (6–15 листопада 2023 року). У цьогорічному сезоні конкурсу виробничі кейси для опрацювання командами-учасниками надали концерн «Хлібопром», Kernel, БТУ-Центр та ін. Результати роботи над кейсами учасниці гуртка Валерії Іваніщевої та доцента Олександра Петраша було відзначено сертифікатами від організаторів.

Студент Даніл Дубовцов брав участь у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції здобувачів вищої освіти, викладачів і науковців "Сучасні дослідження: транспортна інфраструктура та інноваційні технології", що відбулася 29–30 листопада 2023 року на базі Державного університету інфраструктури та технологій.

Загалом робота гуртка відбувається згідно із затвердженим планом роботи. Наразі гуртківці опрацювали актуальні джерела науково-технічної інформації, каталоги виробників машин та обладнання сільськогосподарського виробництва, провели наукове планування експерименту щодо дослідження роботи механізованого комплексу для підготовки ґрунтової основи об'єктів агропромислового виробництва та визначили фактори варіювання у функції відгуку експерименту. У перспективі проведення наукового дослідження відповідно до плану роботи із публікацією результатів в індексованому фаховому виданні та участю у конкурсі студентських наукових робіт (березень 2024 р.).

Під час зустрічі учасники гуртка обговорили також те, що 21–22 грудня 2023 року на кафедрі механічної та електричної інженерії Полтавського державного аграрного університету за участі Вінницького національного аграрного університету, Уманського національного університету садівництва та Центральноукраїнського національного технічного університету відбудеться VІ Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Проблеми та перспективи розвитку сільськогосподарського машинобудування» (реєстраційне посвідчення УкрІНТЕІ № 90 від 25.01.2023). Тематичні напрями роботи конференції відповідають профілю гуртка, тому студенти прийняли рішення активно долучитися до наукового заходу.