Обговорення результатів проходження виробничої практики (стажування з фаху II) здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня ОПП Право спеціальності 081 Право (20.12.2023 р.)

20 грудня 2023 року в рамках круглого столу було обговорено результати проведення виробничоїї практики (стажування з фаху II) здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня ОПП Право спеціальності 081 Право.
   Основним завданням учасників заходу було проаналізувати досягнення здобувачів вищої освіти, які напередодні успішно прозвітувались про проходження виробничої практики.
   Координатор практики зі спеціальності 081 Право, доцент кафедри підприємництва і права Лідія Купченя розпочала обговорення з вітального слова, далі висловила свої спостереження стосовно співпраці з базами практик, що є водночас стейкхолдерами Полтавського державного аграрного університету. Вона зазначила, що спілкування зі стейкхолдерами підтвердило високий рівень теоретичних знань здобувачів вищої освіти та їх вміння ефективно застосовувати ці знання у практичних ситуаціях. Крім того, керівники від місць проходження практик надали позитивні харектеристики та відгуки щодо практики студентів, особливо відзначивши їх прагнення до навчання та розвитку під час виконання професійних завдань.
   В рамках круглого столу виступила адвокат Анна Ткаченко,яка є сейкхолдером ПДАУ та активною учасницею освітнього процесу, адже регулярно долучається до заходів, що проводяться для магістрів спеціальності 081 Право. Крім того, Анна Володимирівна надала базу для проходження саме цієї практики здобувачам другого (магістерського) рівня. У своєму виступі вона високо оцінила старанність та зацікавленість студентів, які проходили в неї практику.
   Також слово було надано самим здобувачам магістерського рівня освіти, які продемонструвати результати, отримані під час проходження практики. Кожен з учасників круглого столу представив свої доповіді, в яких детально розкрив актуальні питання правової роботи та сформулював особисті висновки, зроблені на основі своїх досліджень та практичного досвіду. Це було важливо для студентів, адже надало змогу продемонструвати свої здобутки та поглиблене розуміння окремих аспектів права. А здобувачі Андрейко Яна, Гулій Владислав, Маркович Майя, Сівцова Оксана, Романчук Іда, Трохименко Владислав за результатами проходження практики навіть опублікували тези доповідей на всеукраїнських конференціях, що є важливою апробацією отриманих нових знань.
   Після завершення кожної з доповідей, представлених студентами, відбувалось активне обговорення почутого, що свідчить про глибокий інтерес учасників круглого столу до тем, пов'язаних із правореалізацією. Цінно, що під час обговореня студенти-доповідачі мали можливість не тільки відповісти на запитання, але й додатково обґрунтувати результати своїх досліджень, показавши глибину своїх знань, аналітичних умінь та практичних навичок.
   Підсумував результати зустрічі гарант ОПП Право спеціальності 081 Право, професор кафедри підприємництва і права Олександр Кальян. Він підкреслив значущість досвіду, отриманого студентами під час виробничої практики, зауваживши, що таке практичне застосування теоретичних знань є ключовим для поглиблення і зміцнення навчального процесу та гарним стартом професійної діяльності для студентів-випускників. Олександр Сергійович зазначив, що студентам важливо було не просто спостерігати за організацією правової роботи на базах практики, а й аналізувати та порівнювати ці знання з тим, чому їх навчали в університеті, та використовувати це в реальних ситуаціях під керівництвом досвідчених фахівців. Такий підхід дозволив реалізувати мету та завдання виробничої практики (стажування з фаху II), сприяючи формуванню загальних та спеціальних компетентностей у майбутніх фахівців у галузі права.