Спеціальність 211 "Ветеринарна медицина" галузь знань 21 "ветеринарна медицина"

"Гуманна медицина охороняє людину,
а ветеринарна медицина зберігає людство".
С. С. Євсеєнко

Факультет готує лікарів ветеринарної медицини, головним завданням яких є забезпечення благополуччя тваринництва щодо хвороб тварин, риб, бджіл; охорона здоров'я людей від хвороб, спільних для тварин і людей (зооантропонозів); контроль якості сировини і продуктів тваринництва.

Підготовка лікарів ветеринарної медицини на факультеті здійснюється за наступними ступенями: 6 років - здобувачі вищої освіти ступеню "Магістр" за ЗНО 2016-20107 років, 3 роки - здобувачі вищої освіти ступеню "Бакалавр" або 5 років здобувачі вищої освіти "Магістр", які мають освітньо-кваліфікаційний рівень "молодшого спеціаліста" 5.11010101 на бюджетну форму навчання або за перехресним вступом на контрактну форму навчання при наявності документів про закінчення медичного коледжу, два роки – ступень «Магістр» на основі ступеню вищої освіти «Бакалавр» 6.110101.

На профілюючих кафедрах обладнані лекційні зали, аудиторії, лабораторії, манежі, стаціонари для тварин, є дві навчальні клініки для лікувальної і профілактичної допомоги хворим тваринам. На факультеті функціонує навчальна ферма. На кафедрах працюють студентські наукові гуртки, які дають їм змогу більш поглиблено опановувати фахові дисципліни, методи лабораторних досліджень, що необхідні для встановлення діагнозу у хворої тварини для визначення оптимальної схеми лікування різних видів тварин в тому числі й екзотичних та зоопаркових.

Навчально-клінічну практику студенти проходять на базах: Регіональна державна лабораторія ветеринарної медицини, Полтавській обласній лікарні ветеринарної медицини та підпорядкованих їй районних та міських лікарнях ветеринарної медицини, Полтавському м’ясокомбінаті, в лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи (ВСЕ) ринків міста та області, в навчально-дослідному господарстві “Ювілейне”, ПП “Агроекологія”, ВАТ “Полтаваплемсервіс”, ТОВ „Агрофірма „Маяк”, СТОВ „Воскобійники”, клініки ветеринарної медицини м. Полтави та інш.

Студенти й магістри мають можливість проходити практику - стажування за кордоном, отримати водійські права та звання молодшого лейтенанта після проходження військової підготовки!

Студенти, які навчаються на факультеті ветеринарної медицини мають можливість користуватися спортивним комплексом, бібліотекою, читальним залом, комп`ютерними класами, обладнаними сучасними комп`ютерами, які підключені до мережі Internet та Wi Fi, поглиблено вивчати іноземні мови. На території академії обладнані гуртожитки, де створені необхідні умови для проживання і відпочинку студентів. Гуртожиток секційного типу, де є холодильники, меблі, пральні машини, телевізори, душові кімнати.

Влітку студенти проходять практику та оздоровлюються в спортивно-оздоровчому таборі, який розміщений у мальовничому куточку села Петрівка на березі річки Ворскла.

Здобувач вищої освіти після отримання диплому магістра може працювати за фахом: у господарствах по відгодівлі тварин, на молокозаводах, м’ясокомбінатах, у державних та приватних лікарнях ветеринарної медицини, відкрити приватну практику (клініка по лікуванню котів, собак, птахів), на залізничному транспорті та державному кордоні, а також в інших установах та організаціях пов’язаних з тваринами, сировиною та продукцією тваринного походження їх транспортуванням, зберіганням та переробкою; а також працювати за кордоном.

Перелік сертифікатів, які подають вступники до факультету ветеринарної медицини:

• українська мова та література,
  • біологія,
  • хімія або історія України

Колектив факультету ветеринарної медицини запрошує всіх бажаючих отримати гідну вищу освіту, та стати лікарем ветеринарної медицини.

Наша адреса: 36003, м. Полтава, вул. Сковороди, 1/3
Довідки за телефонами: 2-29-94 – приймальна комісія:
2-28-93 – факультет ветеринарної медицини