Учасники наукового гуртка «CompassExpert» згадали традиції Колодія, або ж Сирного тижня

15 березня 2024 року здобувачі вищої освіти спеціальності Туризм і рекреація, що є учасниками наукового гуртка «CompassExpert» кафедри фінансів, банківської справи та страхування, провели засідання з нагоди вивчення слов’янських традицій та свят, зокрема захід, присвячений до тижня Масниці.

Масляна є одним з найстаріших свят слов’янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. До цього було традицією відзначати Проводи зими та настання весни. Наші предки вшановували сонце, як Бога, тоді й з’явилась традиція пекти круглі коржі, що за формою нагадують сонце. Вважалося, що з’ївши таку страву, людина отримає частинку сонячного світла і тепла. Вже згодом коржі замінили млинцями. Цей смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту.

Здобувачі вищої освіти підготували змістовні й цікаві доповіді, про історичний процес становлення традицій українського народу відмічати цей тиждень, які представили для обговорення та відбору подання тез-доповідей на науково-практичну конференцію. На завершення засідання студенти власноруч виготовили смачні атрибути свята, які презентують  на благодійному ярмарку тижня факультету Обліку та фінансів.

Запрошуємо всіх охочий відвідати благодійного ярмарку 18 березня 2024 року та скуштувати смаколики!