14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні ми вшановуємо героїв, які 37 років тому ліквідовували наслідки аварії на Чорнобильській АЕС та захистили не тільки Україну, а й увесь світ, наше майбутнє. З плином часу їх подвиг не втрачає сенсу. За минулі два роки він став ще важливішим. Події 1986 року досі дають про себе знати. А у лютому 2022 Чорнобиль укотре став епіцентром світової уваги. Іспити на героїзм XX століття знову актуальні. Пам’ятаймо про героїв Чорнобиля та їх самопожертву. Історія не любить тих, хто придумує собі героїв. Вона шанує справжніх.

Для вшанування пам'яті 3828 героїв, які піднялися на дах 4 енергоболку восени 1986 року та більше 600 тис тих, хто усував наслідки катастрофи по всій зоні студенти факультету обліку та фінансів присвятили поетичні рядки та виконали музичні композиції відповідної тематики.

Неначе безсмертні боги пірнали в шалений вогонь,

крізь призму мовчання,  крізь призму тривоги,

крізь призму болю розчавлених скронь та побитих долонь.

Атом вгризався у спини,  в грудини,  в зашарпані крила

і залишав сам на сам із тишою.

Атом розривав свідомість і невагомість ставала все ближчою.

Засурмив третій Ангел,

крізь озонову виразку впала отруйна роса.

А вони,  неначе безсмертні боги крізь сни тримали на собі небеса.

Тетяна Іваницька.