Інтерактивні методи у практиці викладання дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)»

Інтерактивний підхід до викладання є одним із пріоритетних і дієвих, оскільки дає можливість студентам унаслідок їхньої активної взаємодії з викладачем, іншими студентами набути й розвинути комплекс навичок, як-от: практичні, комунікативні, навички самоорганізації та кооперативної взаємодії, тайм-менеджменту.

Під час вивчення дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)» завідувачка кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін Наталія Сизоненко запропонувала студентам попрактикувати набуття наведених вище навичок шляхом розв’язання проблемних ситуацій (метод мозкового штурму) та участі в командній грі (за результатами опрацювання завдань самостійної роботи).

У І семестрі 2023/2024 н. р. здобувачі вищої освіти за ОПП Облік і оподаткування, Фінанси, банківська справа та страхування, Туризм, Готельно-ресторанна справа, Ветеринарна медицина, Економіка підприємства та Місцеве самоврядування завдяки методиці проведення мозкового штурму обговорили й виокремили ключові позиції концепції закладів громадського харчування (ресторанів, кондитерських), готельно-ресторанних комплексів, туристичних агенцій, магазину меблів, винних комплексів, заводу з переробки сміття, банківських і страхових установ; сформулювали ідеї щодо вдосконалення діяльності ветеринарних клінік і притулків для тварин.

Успішною стала й практика командної гри як способу перевірки практичних навичок із питань, винесених на самостійне опрацювання. У кожній зі студентських груп команди змагалися, виконуючи такі завдання:  виголошували публічний виступ на одну із запропонованих тем; відповідали на запитання, які найчастіше ставлять претендентам на роботу під час співбесіди; готували й захищали презентації із професійної тематики; розглядали й аналізували заяви і резюме щодо правильності їх оформлення; надавали дефініції фаховій термінології.

Після завершення викладання курсу «Українська мова (за професійним спрямуванням)» студентам було надано рекомендації щодо розвитку навичок soft skills, які знадобляться у майбутній професійній діяльності.