«Видатні діячі Полтавщини – випускники Полтавської державної аграрної академії»

Саме така тематика кураторської години, присвячена 95-ти річчю Полтавської державної аграрної академії, провела Бараболя Ольга Валеріївна, доцент кафедри рослинництва, кандидат сільськогосподарських наук, доцент для студентів 6 курсу ОКР "Магістр" факультету агротехнологій та екології.
З цього факультету, власне, й почала своє існування Полтавська державна аграрна академія – у 1920 році на базі вищої робітничої школі виник факультет Вищої робітничої школи з секціями: землеробства, тваринництва, садівництва та городництва. Було набрано 49 слухачів, навчання вели 21 викладач.

Цілу плеяду відомих в Україні та за її межами селекціонерів виховав агрономічний факультет. Серед них - всесвітньовідомий учений-селекціонер В.Є. Козубенко. Автор унікальних сортів кукурудзи і такого її шедевру, як Буковинський ЗТВ. Крім нього слід відзначити докторів наук: О.Л. Зозулю, А.К. Лещенко, Д.Ф. Лихваря, О.С. Мусійка, О.Й. Оніщенка, О.О. Торопа; кандидатів наук : А.Г. Горбаня, Г.С. Горбаня, П.Т. Дробця, Б.С. Зінченка, В.Ф. Мусієнка, П.С. Рубеля та багатьох інших.

Серед вихованців факультету багато лауреатів державних та академічних премій. Це зокрема, заслужені діячі науки України, професори С.І. Лебедєв та М.М. Ротмістров, доктор біологічних наук, зав. відділом інституту фізіології та генетики НАН України І.Г. Шматько та інші знані науковці.
Але, звичайно, більшість випускників факультету працюють безпосередньо у сільськогосподарському виробництві. Багато з них здобули славу і шану своєю самовідданою працею. Так, звання Героя Соціалістичної Праці удостоєні К.І. Гулій, О.Є. Мілявський, І.В. Ропавка, Т.У. Савченко, Заслуженими працівниками сільського господарства України стали М.М.Борисенко, І.А. Вертебний, М.А. Іванина, І.В. Кочерга, П.П. Нестерець, В.А. Нутрієвський, П.А. Олійник, В.М. Шапран, О.Я. Яроменок, М.Г. Сукач, М.М. Опара, В.М. Тищенко та інші, Заслуженими агрономами - В.П. Ванцак, Г.М. Гавва, М.І. Кріпак, А.К. Лещенко. Високого звання Герой України удостоєна випускниця факультету Т.М. Корост.