26 квітня 2019 року Виїзне заняття на базі КП ПОР «Полтававодоканал»

З метою забезпечення досягнення визначених освітньою програмою Харчові технології цілей та програмних результатів, необхідно залучати роботодавців до викладання та організації освітнього процесу.


Науково-педагогічні працівники факультету ТВППТ, які задіяні в освітньому процесі підготовки здобувачів вищої освіти за ОП Харчові технології, вирішують ці завдання шляхом проведення виїзних занять на підприємства, що мають безпосереднє відношення до дисципліни, яку НПП викладають.


26 квітня 2019 року викладач доц., к.с.-г.н., Мироненко О.І. провела виїзне заняття для здобувачів вищої освіти 2-го курсу спеціальності 181 «Харчові технології» в межах вивчення навчальної дисципліни «Технологія води і водопідготовки». Для студентів майстер дільниці з експлуатації водозабірних споруд та насосних станцій другого підйому Містюк Олександра Валеріївна провела екскурсію. Перед безпосереднім ознайомленням з повною технологічною схемою роботи водоканалу, Олександра Валеріївна розповіла гостям про історію підприємства.


Здобувачів вищої освіти відвідали КП ПОР «Полтававодоканал», де дізналися про організацію роботи виробничо-технічного відділу, мали нагоду ознайомитися з такими основними видами діяльності підприємства, як: забір, очищення та постачання води.  Дізналися, що Полтавський водоканал обслуговує 806,72 км водопровідної мережі.

 


На полтавському водоканалі працює хімбаклабораторія з контролю якості води. Вона складається з двох відділів – хімічного та бактеріологічного. Тут фахівці розповіли, як проби води досліджуються та контролюються, відповідно до встановлених норм. Фахівці лабораторії також розповіли про те, що під час дослідження якості води контролюють 22 показники, а саме: визначають запах, колір, мутність води, вміст амонію, нітратів, нітритів, заліза, хлоридів, фторидів тощо.


Майбутніх технологів цікавив весь технологічний процес: як проводиться відбір проб води з  водозабору, дезінфекція резервуарів чистої води, промивання, прочищення, знезаражування мереж, очищення колодязів і камер від бруду та інші заходи.


Велике враження на студентів справили масштаби самого підприємства. Інтерес викликало і застосування нових технологій знезараження води, що дозволяють істотно підвищити і безпеку виробничого процесу, і якість знезараження води.


Одержаний практичний досвід необхідний для більш глибокого засвоєння теоретичних знань, формування умінь, навичок і компетенцій для успішного вибору та реалізації сучасних технічних рішень у водо підготовці.
Екскурсія, за оцінками студентів, була для них дуже пізнавальна і корисна.