Екскурсія на біоенергетичний комплекс агропромислового холдингу «Астарта-Київ»

16 листопада 2023 року здобувачі вищої освіти 1–4-х курсів за спеціальністю 162 Біотехнології та біоінженерія за сприяння директора навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології Миколи МАРЕНИЧА відвідали біоенергетичний комплекс агропромислового холдингу «Астарта-Київ».

Наразі спостерігається стрімке зростання використання біотехнологічних методів у різних галузях сільського господарства. Особлива увага приділяється екологічному напряму. Переробка відходів сільськогосподарського виробництва не тільки сприяє покращенню екологічної ситуації, а й енергетичній складовій.
Сировиною для вироблення біогазу є побічні продукти цукрового виробництва (сирого жому) та органічні відходи сільськогосподарського виробництва. Біогаз є альтернативним замінником природного газу для соєпереробного та цукрового заводів агропромхолдингу «Астарта-Київ».
Під час екскурсії студенти дізналися, що біоенергетичний комплекс може переробляти будь-які органічні відходи. Особливу увагу було приділено процесу бродіння, яке відбувається в анаеробних умовах, а саме вибору сировини та композиції мікроорганізмів (метаногеніків), а також процесу безперервного бродіння.
Студенти відвідали лабораторії, оснащені лабораторним обладнанням, за допомогою якого працівники щоденно оцінюють склад вхідної сировини, показники роботи ферментатора, якість газу, а також правильно та вчасно їх коригують. Також увагу студентів звернули на когенеративні установки для отримання із виробленого газу електроенергії.

Під час екскурсії здобувачі вищої освіти за спеціальністю 162 Біотехнології та біоінженерія усвідомили важливість переробки біотехнологічним шляхом відходів сільськогосподарського виробництва та поліпшення екологічної ситуації.