Формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів вищої освіти

Формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів вищої освіти є надзвичайно важливим аспектом сучасної освіти. Згідно Положенням про забезпечення права на вибір навчальних дисциплін студентами у рамках індивідуального навчального плану, визначаються не лише перелік і послідовність вивчення нормативних і вибіркових навчальних дисциплін, а й кількість кредитів ЄКТС та годин за видами занять, а також методи оцінювання знань, що включають підсумковий контроль та атестацію здобувачів вищої освіти.

У листопаді 2023 року відбулася зустріч із здобувачами вищої освіти, які обирають освітньо-професійну програму «Технології будівельних конструкцій, виробів і матеріалів» за спеціальністю 192 «Будівництво та цивільна інженерія» у галузі знань 19 «Архітектура та будівництво» для отримання ступеня магістра. Захід був проведений кандидатом технічних наук, доцентом, заступником декана інженерно-технологічного факультету Келемешем А.О. Під час зустрічі він висвітлив важливість вибору вибіркових дисциплін для формування індивідуальної освітньої траєкторії кожного студента. Келемеш А.О. відзначив, що право самостійно формувати навчальний план є важливим інструментом забезпечення якості вищої освіти та підвищення рівня індивідуалізації навчання.

Також він ознайомив студентів з інформаційно-освітнім середовищем Moodle та надав їм необхідні навички для успішної роботи з цією платформою.

Студенти із великим інтересом сприйняли цю інформацію, оскільки вже наразі розуміють, що їхні індивідуальні освітні траєкторії - це унікальні шляхи реалізації власного потенціалу в сучасній освіті.