Лекційне заняття професіонала-практика з дисципліни «Проєктна діяльність» для студентів-магістрантів 1 курсу спеціальності 015 Професійна освіта

18 вересня 2023 року Кононец Наталія Василівна, професіонал-практик, докторка педагогічних наук, доцентка, завідувачка аграрно-економічного відділення ВСП «Фаховий коледж управління, економіки і права Полтавського державного аграрного університету», провела аудиторне лекційне заняття із навчальної дисципліни «Проєктна діяльність» для студентів 1 курсу спеціальності 015 Професійна освіта.

Магістранти першого року навчання мали нагоду детально розглянути поняття «освітній проєкт» та його життєвий цикл, класифікацію освітніх проєктів. Лекторка представила основні характеристики проєкту, класифікацію проєктів за основними критеріями, наголосила на концепціях управління проєктами та їх «життєвими циклами». Наталія Василівна привернула увагу магістрантів до освітніх проєктів і їх класифікації, а також вимог до них. Студенти познайомилися з елементами проєктного практикуму та його основними етапами. Пані Наталія деталізувала підготовчий етап створення проєкту: формування заявки, вивчення вимог до змісту проєкту, проблеми, які будуть розв’язані у процесі роботи над проєктом, аналіз сторін, зацікавлених у реалізації проєкту, пошук потенційних «донорів», які надаватимуть підтримку, назва проєкту.

Наталія Василівна зосередила увагу магістрантів на етапах розроблення проєкту, таких як написання анотації (резюме проєкту / summary), формування вступу (introduction), постановка проблеми (problem statement), формулювання мети і завдання проєкту (project goal and objectives), вибір методів реалізації проєкту (methods), вибір цільової аудиторії (target groups).

Студенів зацікавили приклади проєктів, які демонструвала лекторка, наголошуючи на їх унікальності й інноваційності.

Співпраця магістрантів і професіонала-практика є важливою складовою навчального процесу, оскільки, крім теоретичної складової підготовки студентів, виважений часом і перевірений експериментальним шляхом досвід є незамінною складовою формування фахівців.