Модернізація матеріально-технічної бази кафедри

Загальновідомо, що сучасна навчальна база – це запорука якості освіти. Симбіоз навчальної та наукової діяльності кафедри механічної та електричної інженерії інженерно-технологічного факультету ПДАУ втілився у створення дослідного стенда двосторонньої теплової обробки сировини тваринного походження (автори розробки: В’ячеслав СКРИПНИК, д. т. н., професор; Ярослав БИЧКОВ, к. т. н., доцент; Богдан ПОНОМАРЕНКО, асистент).

Активну участь у розробленні схем електронного управління двостороннім електрогрилем брали студенти спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка Вадим ГОРДА, Руслан КУЗНЕЦОВ, Ілля ЛЕМІШ, Олександр СУПРОВИЧ.
Лабораторний стенд містить програмований блок управління ТРЦ-02 та «розумний» хмарний енергомонітор Smart-MAIC D101, завдяки якому можна досліджувати всі електроенергетичні параметри процесу теплової обробки.

Під час проведення лабораторної роботи із освітнього компонента «Електроніка і мікроконтролерна техніка» під керівництвом доцента Ярослава БИЧКОВА було діагностовано роботу новоствореного стенда, досліджено основні електротехнічні показники функціонування (витрата електроенергії, сила струму, напруга) із реєстрацією спеціальним програмним забезпеченням SCADA (інтерфейс RS485, хмарний облік споживання електроенергії через Wi-Fi за допомогою Smart-MAIC D101).

Отже, за допомогою лабораторного стенда студенти мають можливість набути практичні навички управління виробничими процесами завдяки сучасній мікроконтролерній техніці, навчаючись за освітньо-професійною програмою Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка.