Навчально-заводська практика на ПП «Лубнимаш»

І семестр 2022/2023 навчального року для студентів 2-го курсу спеціальності 133 Галузеве машинобудування розпочався із навчально-заводської практики у місті Лубни на ПП «Лубнимаш».

ПП «ЛУБНИМАШ» – український виробник елеваторного обладнання, що  було засноване у 1888 року. Завдяки унікальному поєднанню традицій виробництва і технічних інновацій продукція підприємства успішно конкурує на світових ринках із найкращими закордонними компаніями-виробниками елеваторного обладнання. До речі, ПП «ЛУБНИМАШ» було першим підприємством в Україні, що отримало європейський  сертифікат якості.

      

Завод має власне ливарне, ковальське, фарбувальне виробництво, нову малярну дільницю з інфрачервоним світлом, складальні та механічні цехи, інструментальні,  зварювально-складальні та заготівельні ділянки, склади матеріалів і готової продукції. Наразі на території заводу триває будівництво нового цеху.

      

Практика розпочалася із проведення для здобувачів вищої освіти інструктажу з техніки безпеки та екскурсії по території заводу. Враховуючи специфіку виробництва, студенти були поділені на підгрупи, щоб кожен із них міг на власні очі побачити різноманітність і весь масштаб виробничого процесу підприємства – від закручування гайок у цеху на монтажних трубах до виготовлення 3D-моделей у технічному відділі у спеціалізованій програмі «T-Flex».

      

      

Але попри свій юний вік і брак досвіду в цій сфері, студенти завзято бралися до різної роботи. Деякі навіть не збиралися повертатися в Полтаву.

«Я б залишився працювати на заводі хоч і відсьогодні, але розумію, що потрібно ще багато чого вивчити на парах», – висловлював думку своїх одногрупників Дмитро Будяков.

      

Після проходження першого етапу навчально-заводської практики студенти з нетерпінням чекають на її продовження наприкінці ІІ семестру. А наразі здобувачі вищої освіти з позитивним настроєм очікують подальшого навчання, щоб згодом використати нові теоретичні знання на практиці.

Варто відмітити, що здобувачі ступеня вищої освіти доктора філософії спеціальності 133 Галузеве машинобудування також грунтовно ознайомилися із технічними можливостями підприємства, його виробничими потужностями та технологіями, що використовуються. Адже, науково-технічна база стейкхолдерів є потенційним плацдармом, що може використовуватися для апробації майбутніх розробок аспірантів.