Підведення підсумків успішності з міжфакультетської вибіркової навчальної дисципліни «Основи безпеки дорожнього руху»

Перед початком екзаменаційної сесії доцент кафедри агроінженерії та автомобільного транспорту Сергій Васильович Ляшенко та асистент кафедри агроінженерії та автомобільного транспорту Ярослав Володимирович Бабич провели підсумкові заняття з міжфакультетської вибіркової навчальної дисципліни «Основи безпеки дорожнього руху».

В процесі навчання здобувачі вищої освіти були активні та готові до спілкування. Поділимось думкою Євгенії Сергіївни Дорошенко (201А_бд_2022), яка вважає, що будь-яке спілкування в сучасних умовах приносить неабияку насолоду, особливо коли це спілкування приносить ще й користь. Під час практичних занять, які проводилися в реальних локаціях міста Полтава, їй сподобалось те, що за короткий час студенти встигають опанувати компетентності, що заплановано, бо викладачі професійно наголошували на головні аспекти, які без їх допомоги студентові важко засвоїти. А саме: поняття про систему «Водій-автомобіль-дорога-середовище»; дорожні знаки і дорожня розмітка; світлофорне регулювання; вплив дорожніх умов на безпеку руху; дослідження дорожнього руху; оцінка безпеки автомобільних доріг і вулиць; моделювання безпечного руху пішохода, та ін. Також Євгенія зазначила, що незважаючи на те, що студенти навчаються на різних спеціальностях Полтавського державного університету, наш зв’язок з викладачами зміцнився і контакт навіть кращий, ніж в аудиторіях. На її думку це через те, що ми всі розуміємо ситуацію, в якій знаходимось, адже під час військового стану у всіх відбулась переоцінка потреб і можливостей.

На думку Самсона Юрійовича Колотія (208АІ_бд_2022) студентство при вивчені курсу «Основи безпеки дорожнього руху» розширили свої знання по нормативним і правовим документам, які діють у цій сфері. Поглибили практичні знання з безпеки дорожнього руху, набули навичок самостійної оцінки елементів вуличнодорожньої мережі на предмет виявлення загроз безпеці дорожнього руху та усунення причин дорожньо-транспортних пригод із застосуванням сучасних методів оперативної організації дорожнього руху. Після завершення ознайомлення із лекційним матеріалом студенти мали змогу дізнатись про практичне застосування теоретичного матеріалу та під чуйним керівництвом викладачів розбирали дорожні ситуації, передбачені програмою навчальної дисципліни. Лекції проходили у дуже теплій, дружній та домашній атмосфері. Кожного заняття студенти мали можливість задавати уточнюючі запитання та отримувати на них чітку та змістовну відповідь. Окремо усі здобувачі вищої освіти вдячні Олександру Вікторовичу Горбенку, Сергію Васильовичу Ляшенку та Ярославу Володимировичу Бабичу за проведену роботу під час навчального процесу, організацію практичних занять в умовах міста та набуття практичних навичок використання знань з правил дорожнього руху та формування soft skills - поведінка на дорозі як учасника дорожнього руху.

На завершення  відбулося підведення підсумків конкурсу «Кращий знавець ПДР» за період вивчення міжфакультетської вибіркової навчальної дисципліни «Основи безпеки дорожнього руху». Святкова програма складался із урочистого нагородження кращих здобувачів вищої освіти за різні досягнення.

Розпочалося це дійство відзначенням студентки спеціальності Агрономія Євгенії Дорошенко (201А_бд_2022) за безпомилкове складання тестових питань з Правил дорожнього руху, в якості заохочувального подарунка отримала «Навчальний посібник ПДР 2024 з коментарями та ілюстраціями».

Заохочувальний подарунок «Світловідбивальний жилет» отримав студент  Віталій Конкс (208АІ_бд_2022) за особистий приклад поводження на пішохідному переході.

Подарункові сертифікати на навчання у автошколі отримали Лілія Дика (201 Агрономія), Анастасія Таран (035 Філологія), Каріна Щеглова (201 Агрономія).

У конкурсі «Кращий знавець ПДР» перемогли здобувачі вищої освіти спеціальності 208 Агроінженерія: Самсон Колотій, Едуард Криндач, Руслан Торяник

Перемогу здобули здобувачі вищої освіти спеціальності 071 Облік і оподаткування: Олена Казирід, Аліна Петренко, Оксана Руденко.

Щиро вітаємо переможців!

На останок Сергій Васильович побажав студентам міцного здоров’я, удачі, терпіння, наснаги та успішного закінчення навчання. Наголосив не зупинятись на досягненому, та рухатись до високих результатів. За словами завідувача кафедри Агроінженерії та автомобільного транспорту Олександра Горбенка, саме це дозволить майбутнім випускникам із університетських стін одразу потрапити на високооплачувану й затребувану роботу з набутими знаннями під час навчання в Полтавському державному аграрному університеті.