Підвищуємо рівень обізнаності сівробітників щодо дій у надзвичайних ситуаціях

Відповідно до наказу від 08.03.2024 № 65 «Про організацію підготовки працівників Полтавського державного аграрного університету до дій у надзвичайних ситуаціях в 2024 році» 29 березня та 5 квітня на кафедрі механічної та електричної інженерії ПДАУ було проведено заняття на теми: «Основні способи захисту і загальні правила поведінки в умовах загрози та виникнення НС» та «Правила поведінки працівників під час НС природного характеру».

Під час першого засідання слухачів було ознайомлено з класифікацією надзвичайних ситуацій, попереджувальними сигналами цивільного захисту. Було розглянуто правила поведінки працівників у захисних спорудах, і їх призначення та облаштування.

Науково-педагогічні працівники кафедри розширили спектр своїх знань стосовно принципів дії, індивідуального підбору та правил користування засобами індивідуального захисту органів дихання – респіраторами, протигазами.

Лектор ознайомив присутніх з умістом і призначенням індивідуальних аптечок. Наприкінці заняття було відпрацьовано алгоритм порядку та проведення евакуації, правила поведінки й обов’язки евакуйованих працівників.

Під час другого заняття лектор розповів присутнім про надзвичайні ситуації природного характеру, їх класифікацію, правила поведінки і дії працівників у цих ситуаціях. Особливу увагу було приділено причинам виникнення та особливостям природних пожеж, правилам поведінки та заходам безпеки під час їх виникнення та ліквідації.

Науково-педагогічні працівники із зацікавленістю прослухали матеріал, підготовлений лекторами відповідно до «Програми загальної підготовки працівників підприємств, установ та організацій до дій у надзвичайних ситуаціях».