Плани роботи науково-дослідного студентського гуртка "Нарисна геометрія, інженерна та комп’ютерна графіка"

Керівники гуртка: к.т.н., доцент Канівець О. В.

План роботи

науково-дослідного студентського гуртка
по поглибленому вивченню дисципліни «Нарисна геометрія, інженерна та комп’ютерна графіка»
на 2019-2020 н.р.

Зміст завдання

1

Основні особливості центрального і паралельного проецювання. Історична довідка розвитку нарисної геометрії. Ортогональні проекції і система прямокутних координат. Проекції точки, розташованої в V, VI, VII, VIII октантах простору.

2

Ділення відрізка в даному відношенні. Знаходження проекцій точок профільної прямої. Взаємне положення прямої, розташованої в різних октантах простору. Умови видимості конкуруючих точок, точки і прямої, яка лежить на загальній для них прямій.

3

Перехід від одного виду завдання площини до другого. (Приклади переходу від завдання площини плоскою фігурою до площини заданої слідами і навпаки).

4

Проведення проецюючої площини через пряму. Про взаємне положення профільно-проецюючих площин. Побудова лінії перетину двох площин по точках зустрічі прямих ліній з площиною.

5

Умови видимості (визначення видимості) при перетину двох площин заданих різними елементами. Побудова проекцій кута між прямою і площиною та між двома площинами.

6

Розглянути доведення: якщо однойменні сліди двох площин загального положення взаємно перпендикулярні, то самі площини не перпендикулярні між собою.

7

Спосіб додаткового проецювання.

8

Сполучення способу плоскопаралельного переміщення зі способом заміни площини проекцій.

9

10

Рішення метричних задач.

11

Знаходження точок перетину прямої лінії з призмою за допомогою косокутного проецювання.

12

Гвинтові поверхні. Циклічні і топографічні поверхні.

13

Гелікоїди. Їх застосування в техніці. Точки на їх поверхні.

14

Приблизне розгортання поверхні (на прикладі сферичної поверхні).

15

Окремі випадки перетину поверхні другого порядку.