Шовковиця біла Пендула

Це дерево завжди зупиняє гостей академії своєю цікавою фактурою. З першого погляду і не скажеш, що це - Шовко́виця, тутове дерево, морва (Morus) − рід рослин родини шовковицевих. Сьогодні, відомо понад 10 видів, поширених у помірній та субтропічній зонах, як диких видів, так і культурних рослин. В Україні найбільше значення мають Шовковиця чорна і Шовковиця біла. Листям шовковиці вигодовують гусінь шовковичного шовкопряда.

В Україні здавна вирощували цю культуру на присадибних земельних ділянках. Плоди її особливо люблять діти. У них міститься близько 20% легкозасвоюваних цукрів, органічні кислоти, вітаміни, мінеральні солі. Крім вживання у свіжому вигляді, плоди використовують для приготування варення, компотів, соку, інших видів переробки. У сушеному вигляді їх уживають як лікувальний засіб при діабеті та інших захворюваннях.

Шовковиця − світлолюбна, доволі зимостійка і посухостійка рослина, стійка до пилу та газів. Є плакучі, пірамідальні, кулясті та інші форми, які використовують в озелененні.

Названий вище екземпляр − це Шовковиця біла Пендула (Morus Alba Pendula) – невисоке, дуже красиве дерево із зонтикоподібною, щільною кроною, усі пагони якої звисають до землі. Висота регулюється шляхом підв’язування одного з пагонів. Крона діаметром до 3 м. Листя велике, серцеподібне, зелене; плоди чорні, схожі на плоди ожини, їстівні. Віддає перевагу сонячному місцю. Росте швидко. Узимку виглядає так само розкішно, незважаючи на  вигнуті та скручені голі гілки. Досягає 3 м заввишки висоту та стільки ж завширшки. Довговічна: живе до 200-300 і більше років. Однією з прикметних особливостей дерева є золотистий колір листя восени упродовж місяця.