Система освіти в Польщі та Україні

«Система освіти в Польщі та Україні» – тема чергової зустрічі, яку було організовано в рамках Угоди про співпрацю між Полтавським державним аграрним університетом та Регіональним центром удосконалення вчителів «WOM» в Бєльсько-Бялій.

На початку зустрічі координаторка проєкту dr. Maryna Kyryliuk, specjalista, детально проаналізувала особливості освітньої системи Польщі, провела аналогію між українською і польською освітніми структурами, функціями, законодавством, наголосила на особливостях графіків навчального процесу, фінансування, акредитацій та інших цікавих для освітян робочих моментах.

Наступна доповідачка dr. Angelika Matuszek, JȨZYK POLSKI, doradztwo programowo-metodyczne, наголосила на особливостях вищої освіти в Польщі, розповіла про новий Закон про вищу освіту, Болонський процес та детально проаналізувала зміни, що відбулись у закладах вищої освіти Польщі, наслідки для студентів і викладачів та перспективи подальших реформувань.

Темою завершального виступу була структура перепідготовки вчителів Польщі: підвищення кваліфікації, неформальна освіта та інші питання, що присвячені особливостям роботи Регіонального центру удосконалення вчителів «WOM» в Бєльсько-Бялій. Перед присутніми виступила mgr. Katarzyna Zioła-Zemczak, JȨZYK POLSKI, kierownik Pracowni Organizacji Doskonalenia i Informacji Pedagogicznej.

Усі присутні мали нагоду поспілкуватися онлайн, поставити запитання, уточнити деякі аспекти організації освітньої діяльності у польських закладах освіти.

Міжнародна співпраця – це завжди цікаво й актуально. Україна відкрита до співпраці. Майбутнє нашої держави за молоддю, а в закладах вищої освіти навчаються прогресивні майбутні фахівці. Тож формуємо наше завтра вже сьогодні!