Творити добро – це просто!

Здавалося б, творити добро й робити добрі справи та вчинки простіше  простіше простого. Адже це не вимагає від людини жодних надприродних зусиль. Усього навсього необхідно лише слідувати за велінням свого серця і, роблячи щось хороше, думати про те, як приємно це буде для іншої людини.

Робити добро – це допомогти літній людині перейти через дорогу, це заступитися за того, над ким знущаються. Зробити добру справу – це допомогти людині, яка послизнулася, піднятися, це зняти з дерева злякане кошенятко чи нагодувати бездомну тварину. Доброта – це поклик  душі, коли ти просто не можеш вчинити інакше, окрім як допомогти своєму другові, батькам, а навіть і просто сторонній людині, якій потрібна допомога.

 

Пригадуються слова Джека Лондона: «Кістка, кинута собаці, не є милосердя; милосердя — це кістка, поділена з собакою, коли ти голодний не менше неї». Є невеличкі добрі справи,  а є такі, які насправді робляться, незважаючи на масштаби, не для того, щоб здобути славу, рейтинги, а проте стають великими.

Формування будь-якого професіонала починається не із засвоєння спеціальних знань, а насамперед із соціального статусу, із усвідомлення статусу майбутньої професії в суспільстві. Смисловим смислом діяльності державного службовця є служіння народові.

Усі людські (суспільні) проблеми можна розділити на локальні і глобальні. Локальними називають такі проблеми, які стосуються лише певної групи людей або якоїсь країни, певної місцевості. Глобальні ж проблеми – це ті, що пов’язані з існуванням усього людства і гострота яких тією чи тією мірою відчувається на всій планеті.

 

 

Чи не найважливішою з глобальних проблем у другій половині
XX століття стала екологічна проблема. Чи задумувалися ми – як братам нашим меншим взимку живеться? За своїми повсякденними клопотами ми навіть не помічаємо труднощів, на які натрапляють у зимову пору пернаті друзі. А зима є складним періодом у житті птахів. Тому справжнім подарунком для пернатих є годівнички, які можна виготовити з різноманітних матеріалів: порожніх пластикових пляшок, картонних коробок чи зробити з дерева. 

Наприкінці грудня 2019 р. колектив кафедри публічного управління та адміністрування, заручившись підтримкою ЗВО зі спеціальності
281 Публічне управління та адміністрування
вирішив долучитися до акції «Годівничка  для пташок»,  метою якої є виховання ціннісного ставлення до природи, проведення широкої просвітницької роботи та практичних дій з охорони та збереження природи.

Серед тих, хто майстрував годівнички – Березній Юлія, Гнаток Євгеній, Панченко Поліна, Китайгора Євгеній та Кулаков Дмитро.

 

Варто зазначити, що надзвичайно приємно було розвішувати годівнички як викладачам кафедри, зокрема завідувачу кафедри – Лозинській Т.М., викладачам кафедри Сердюк О.І., Шупті І.М., Мирній О.В., Щетініній Т. О., так і здобувачам вищої освіти, серед них були й випусники-магістри − С. Куріпта, Ю. Колотій, Д. Панасенко та Я. Гнойовий. Долучилися до цієї акції також і здобувачі вищої освіти 2 курсу. Якась приємна магія згуртувала всіх. Магія добра

P.S. Так сталося, що зима цього року була прихильною до пташок.

Та ось лютий все ж нагадав про сніг та морози. І годівнички виявилися такими необхідними для пташок. А всім, хто не приєднався до цієї акції, залишається лише сказати: «Долучайтеся! Творити добро – це просто!»