Участь викладачів кафедри будівництва та професійної освіти ПДАУ у польсько-українському інтеграційному семінарі

16 червня 2023 року на базі Регіонального центру підвищення кваліфікації вчителів «WOM» у м. Бєльсько-Бялій (Польща) і факультету комп’ютерних наук, математики, фізики та економіки Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка у рамках проведення циклу інтегративних семінарів з питань «STEAM-освіта», «Робототехніка» для вчителів та викладачів Полтавської області відбулася польсько-українська онлайн-зустріч на тему «Математичне програмне забезпечення Geogebra в STEM-освіті». Учасниками семінару, зокрема, стали доцентка, кандидатка педагогічних наук Овсієнко Ю. І. та старша викладачка Рижкова Т. Ю. кафедри будівництва та професійної освіти Полтавського державного аграрного університету.

За словами організаторів, метою подібних заходів є ініціювання польсько-української співпраці у сфері викладання рідної мови, історії, мистецтва та культури – у рамках мережі викладачів, яку координують модератори з Польщі та України.

Такі заходи дають змогу реалізувати один із напрямів державної освітньої політики упродовж 2022/2023 навчального року: вдосконалення компетенцій викладачів у роботі зі студентами-іноземцями, зокрема з України, відповідно до наявних потреб і компетенцій; надання підтримки вчителям нових предметів, введених в основний навчальний план; встановлення міцних і плідних польсько-українських контактів і насамперед надання реальної допомоги студентам – біженцям з України.

Головним модератором і виконавцем польсько-української співпраці стала докторка педагогічних наук Марина Кирилюк, спеціалістка РОДН «WOM» у Більсько-Бялі.

Лекторкою цієї зустрічі була Агнешка Хеба, докторка педагогічних наук, викладачка-консультантка Регіонального осередку удосконалення вчителів «WOM», викладачка університету, експертка з електронного навчання, менеджерка проєктів IT-навчання, тренерка з ІТ-навчання, програмування та робототехніки в освіті.

Учасники зустрічі набули практичних навичок самостійного створення застосунків, спрямованих на підтримку процесу викладання в програмі GeoGebra, дізнавшись про нові інструменти та способи їх використання, зокрема під час викладання навчальних дисциплін математичного циклу, навчилися пошуку необхідних для цього застосунків в інтернет-ресурсах.

За підсумками роботи Міжнародного інтеграційного семінару викладачі кафедри будівництва та професійної освіти ПДАУ отримали сертифікати учасників.

Крім практичних навичок, учасники семінару одержали ще й позитивні емоції від спілкування із колегами та однодумцями. Колектив кафедри будівництва та професійної освіти ПДАУ завдячує за одержання такого неоціненного досвіду та сподівається на більш плідну подальшу співпрацю у професійній сфері.