Відбувся круглий стіл на тему: «ВИКЛИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ»

Аграрна політика України перебуває в процесі постійної трансформації. Викликами для аграріїв у 2016 році є передусім зміна умов функціонування ринку, що негативно впливає на їх дохідність, непередбачуваність податкової системи, зменшення бюджетної підтримки. Актуальними залишаються питання нормативно-грошової оцінки землі, функціонування ринку землі, індексації орендної плати за землю. На сьогодні більшість банківських установ відмовляються кредитувати формування оборотних коштів в сільському господарстві, що ускладнює забезпечення технологічного процесу в АПК. Зазначене потребує вжиття значних зусиль з боку державної і місцевої влади щодо розвитку аграрної галузі.

5 квітня 2016 року на базі навчально-тренінгової лабораторії менеджменту ПДАА відбувся круглий стіл на тему: «ВИКЛИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ».

З вітальним словом до учасників круглого столу звернулася завідувач кафедри менеджменту, доктор наук з державного управління, професор Лозинська Тамара Миколаївна.

Основні виклики та перспективи сучасної аграрної політики у своїй промові узагальнила голова Полтавського обласного осередку
ВГО «Українська аграрна конфедерація» Тесленко Галина Іванівна. Вона підкреслила, що аграрні підприємства України змушені сьогодні пристосовуватися до важко передбачуваних фіскальної і бюджетної політик. Це не дозволяє їм, на відміну від європейських підприємств, розробляти довгострокову стратегію розвитку. Посилити свої позиції на зовнішніх ринках фермерські господарства зможуть за умови об’єднання у виробничі кооперативи, в тому числі і з метою формування великих експортних партій сільськогосподарської продукції. Основні ж функції щодо моніторингу зовнішніх ринків і просування на них вітчизняної сільськогосподарської продукції повинна взяти на себе держава.

Активними учасниками круглого столу стали здобувачі вищої освіти напряму підготовки «Менеджмент» і спеціальності «Менеджмент організацій і адміністрування». Так, щодо проблем інтеграції України у світовий аграрний ринок виступила Кароліна Шабала.

Надія Риженко торкнулася питань експорту рослинницької продукції.

Аліна Кононенко узагальнила у своєму виступі особливості кредитування підприємств АПК.

Змістовна доповідь на тему «ПОДАТКОВІ ЗМІНИ ТА ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА В УКРАЇНІ» озвучена на круглому столі доцентом, кандидатом економічних наук, доцентом кафедри менеджменту Федірцем Олегом Володимировичем дозволила учасникам круглого столу більш повно зрозуміти перспективи розвитку найважливіших напрямів аграрної політики України.
Жвава дискусія підтримувалася всіма присутніми на круглому столі науково-педагогічними працівниками кафедр менеджменту, економіки підприємства, бізнес-адміністрування та права. Кульмінацією круглого столу стало прийняте рішення, передане до наукової частини ПДАА.