Відзначаємо 200 років з дня народження Костянтина Ушинського

Згідно з Постановою Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках» у кінці грудня 2022 року на державному рівні відзначають 200 років з дня народження Костянтина Ушинського. До заходів, присвячених цій події, також долучився й інженерно-технологічний факультет: для здобувачів вищої освіти факультету було проведено чергову лекцію із серії «Збереження національної пам’яті».

Костянтин Ушинський, відомий педагог і правознавець українського походження, є одним із засновників педагогічної традиції та народної школи другої половини ХІХ століття. Представник українського шляхетного роду, Костянтин Ушинський є автором відомих підручників для початкового навчання «Дитячий світ і Хрестоматія» (1861 рік) та «Рідне слово» (1864 рік), що базуються на принципі народності, який реалізується через виховання і навчання дітей рідною мовою.

Його дитячі оповідання, призначені для дошкільного віку, вирізняються великим духовним потенціалом, це стосується переважно тих оповідань, у яких автор зображує тварин. Тварини представлені з характерною для них поведінкою і в тій життєвій «ролі», яка є невіддільною їхньою ознакою від природи.

Відомий Ушинський і своєю основною фундаментальною працею —психолого-педагогічним і філософським тритомним твором  «Людина, як предмет виховання». Педагогіку, як вказує Ушинський, не можна назвати наукою у строгому значенні цього слова. Їй неможливо навчитись як математиці, хімії, астрономії, крім знань, вона передбачає й уміння застосовувати їх на практиці. Педагогіка не досліджує минулого чи теперішнього, а має на меті створення нового, у цьому відношенні Ушинський називає педагогіку найвищим мистецтвом.