Зустріч здобувачів вищої освіти з координатором з питань неформальної та інформальної освіти (07.03.24 р.)

7 березня 2024 року відбулася тематична дискусія здобувачів вищої освіти першого курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 201 Агрономія із методистом відділу моніторингу та забезпечення якості освіти Наталією МАКСИМЕНКО. Темою обговорення присутніх була «Формальна, неформальна та інформальна освіта: що вибрати та як поєднати?». Організаторами заходу були куратори академічних груп (Сергій Поспєлов, Олег Міщенко, Оксана Ласло, Роман Олепір, Оксана Біленко, Сергій Тараненко, Валентина Оніпко, Олена Гордеєва).
Наталія Максименко поінформувала здобувачів про особливості організації неформальної та інформальної освіти, познайомила з процедурою визнання результатів, здобутих у неформальній / інформальній освіті, наголосила на тому, що актуальності набуває здобуття неформальної освіти майбутніми агрономами, оскільки це надає можливість набуття додаткових професійних і особистісних компетентностей через навчання, практику та професійну діяльність.
Доповідачка наголосила, що сьогодні студенти мають можливість здобувати неформальну освіту шляхом створення індивідуальних освітніх траєкторій, спрямованих на подальший розвиток професійних компетентностей, інтелектуального розвитку та самовдосконалення. Під час жвавої дискусії було зроблено акцент на тому, що формальна та неформальна освіта є двома незамінними явищами різнобічної освіти людини протягом всього життя, які інтегруються, незважаючи що кожна систем навчання має свої переваги та недоліки. Здобувачам було продемонстровано сторінку з неформальної освіти на сайті університету, де можна знайти важливу і корисну інформацію щодо питань організації неформальної освіти.
У ході зустрічі особливий інтерес викликала презентація освітніх платформ для отримання неформальної освіти.
Підводячи підсумки дискусії, було зроблено висновки про те, що головне, щоб формальна неформальна і інформальна освіта були захоплюючими, цікавими, практико зорієнтованими для здобувачів вищої освіти. Тільки тоді навчання стає ефективним.
На завершення зустрічі організатори побажали майбутнім фахівцям обрати вдалу освітню траєкторію та величезної мотивації до здобуття знань!