Дні освіти і науки Франції в Україні

29 – 31 травня 2018 року в м. Одеса проходили Дні освіти і науки  Франції в Україні. Францію представляли:
Ніколя Перрен – радник з питань сільського господарства Посольства Франції в Україні;
Сільвер Ріголє – аташе з університетської співпраці та Служби з наукової та культурної співпраці (SCAC);
Габріела Соноа – керівник відділу міжнародного співробітництва VetAgroSup;
Елен Коше - керівник відділу міжнародного співробітництва AgroSup Діжон та інші.
Україну представляли представники Міністерства освіти  України, Мінагрополітики України, Академії аграрних наук України, навчально-методичного центру «Агроосвіта».
У  заходах взяли участь і представники нашої академії: декан факультету обліку та фінансів – кандидат економічних наук Дорогань-Писаренко Людмила Олександрівна та професор кафедри публічного управління та адміністрування факультету економіки та менеджменту, доктор наук з державного управління  Писаренко Вячеслав Петрович.
В рамках заходу були відвідані:
Одеський державний аграрний університет,
Національний науковий центр «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова»,
Одеська національна академія харчових технологій.
На пленарних засіданнях були обговорені питання: важливість міжнародного співробітництва в галузі аграрної освіти та науки; нові аспекти у франко-українських програмах співпраці у сфері вищої освіти, рішення для навчання у Франції; ISLE – міжнародна мережа інновацій у сфері сталого розвитку у вищих навчальних закладах та науках про життя; VetAgroSup: презентація школи, історія співпраці з українськими установами; AgroSup Діжон: презентація школи, історія співпраці з українськими інституціями та перспективи на майбутнє; підтримка практичної підготовки українських студентів федерацією FEFU та професійні перспективи, отримані завдяки стажуванню в рамках програм FEFU.
Відбулися двосторонні зустрічі між установами та іншими структурами сільськогосподарської освіти, у ході якої з співпрезидентом федерації FEFU Жаком Форжероном було вирішено питання стажування студентів спеціальності «Публічне управління та адміністрування» нашої академії у Франції.
Цікавим був візит до компанії «Примланд» у с.Дачне Одеської області, де  француз очолює фірму по вирощуванні ківі на українських землях.