Іноземці знайомляться з історією Полтавщини

12 квітня 2018 року слухачі факультету підготовки іноземних громадян відвідали Полтавський краєзнавчий музей. Музей вразив іноземців кількістю виставкових залів (близько 40) та кількістю цінних старовинних експонатів (понад 300).

 

Декому більше сподобалися експозиції природознавчого розділу, декому – зали стародавньої та нової історії, історії ХХ століття. Але усі іноземці з надзвичайною цікавістю розглядали знаряддя праці кам'яної доби, доби бронзи, скіфського часу, зброю, прикраси, глиняний посуд різних часів і культур, притаманних Полтавському краю, унікальний скарб бронзових виробів та ливарні форми епохи бронзи. Дуже сподобалися інтер’єри панської вітальні, реконструкція селянської хати ХІХ століття, де іноземці побачили типові речі інтер’єру селянського помешкання: лаву, колиску, покуть, мисник, а також знаряддя ткацького ремесла – ткацький верстат, прядку та мотовило, верстат для виготовлення гребінців з рогу тощо.
Зацікавив іноземців і етнографічний відділ музею, де експонуються побутові речі різних часів, етномистецька експозиція, де представлені різноманітні колекції традиційних видів мистецтва Полтавщини у такій послідовності: дерево, малювання на дереві, гончарство, метал, ткацтво, вибійка, вишивання, вбрання, писанки, плетіння з рослинних матеріалів, вироби з кістки і рогу, житло та живопис новітньої доби.

 

Дізнатися про історичний розвиток Полтави та мистецькі надбання полтавців було метою екскурсії, і цю мету було досягнуто. Дякуючи співробітникам факультету Стрижак М. В. і Новохацькій О. О., які проводили екскурсію, іноземці дізналися у цікавій формі багато нового та познайомилися ближче з Полтавою, її історією і культурою.

 

Факультети: