Кураторські години на факультеті підготовки іноземних громадян

На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 19.06.2017 р. №1/9-335 «Про проведення інформаційно-освітньої роботи щодо протидії торгівлі людьми» та листа Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації від 29.06.2017 р. №1813/03.02-19 на факультеті підготовки іноземних громадян Полтавської державної аграрної академії 6.07.2017 р. у рамках інформаційної кампанії до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми було проведено кураторські години.

Куратори академічних груп повідомили про відзначення 30 липня Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми. Також іноземні студенти були ознайомлені з п’ятьма правилами безпеки, які повинен знати кожен. Наводимо їх повністю:
1. Стережіться небезпеки торгівлі людьми! В Україні діють деякі злочинні групи, які продають людей в рабство за кордон під прикриттям обіцянок законного працевлаштування чи навчання. Якщо ви обмірковуєте пропозицію навчання чи працевлаштування за кордоном, будь ласка, відвідайте сайт Програми боротьби з торгівлею людьми Місії МОМ в Україні, щоб мінімізувати ризик стати жертвою торгівлі людьми. Ви можете також відвідати сайт будь-якого  із Центрів Консультування Мігрантів або зателефонувати на Гарячі лінії Центрів консультування мігрантів (ЦКМ):
0-800-505-501 - БЕЗКОШТОВНО зі стаціонарних телефонів в Україні;
527 - БЕЗКОШТОВНО з усіх мобільних операторів.

2. Стережіться недобросовісних посередників! Деякі компанії пропонують консультації з міграційних питань та допомогу в оформленні клопотань. Деякі пропонують організацію законного працевлаштування за кордоном або допомогу в пошуку можливостей для освіти. Будьте обережні! Перш ніж скористатись послугами тієї чи іншої компанії, прискіпливо зберіть інформацію про неї, оскільки, на жаль, зараз в Україні діє чимало шахрайських схем.

3. Обережно з паспортом! Ніколи нікому не віддавайте свій паспорт, окрім як працівникам посольств, консульських установ та прикордонних пунктів пропуску. Це ваш ідентифікаційний документ і він повинен завжди бути у вас. Якщо ви загубили свій паспорт за кордоном або ж його відібрали у вас силою, звертайтесь до посольства або консульства України у відповідній країні.

4. Будьте готові до надзвичайних ситуацій! Занотуйте контактну інформацію посольства/консульства України в країні, до якої збираєтесь і негайно зв’яжіться із співробітниками відповідної установи в скрутній ситуації. Натисніть тут щоб отримати перелік амбасад та консульських установ України за кордоном.

5. Зробіть ксерокопії всіх важливих документів! Ще до виїзду зробіть ксерокопії вашого паспорта, посвідки на тимчасове проживання в Україні, візи, страхового полісу чи будь-яких інших документів, пов’язаних з поїздкою. Тримайте їх у безпечному місці окремо від оригіналів. Крім того, залишіть копії своїм рідним або близьким в Україні або на батьківщині. У випадку втрати оригіналів, копії документів стануть вам у великій пригоді.
Куратори академічних груп факультету підготовки іноземних громадян наголосили, наскільки важливо дотримуватися правил безпеки, щоб не піддати загрозі своє майно, здоров’я та життя. Інформація щодо протидії торгівлі людьми та правил безпеки з цього питання була надана 43 студентам-іноземцям із 5 країн світу. Сподіваємося, що це допоможе уникнути неприємних ситуацій у їх подальшому житті.

Факультети: