Майбутні публічні службовці отримують досвід щодо громадської моделі бюджету участі

21 листопада 2018 р., здобувачі вищої освіти спеціальності Публічне управління та адміністрування разом з професором кафедри публічного управління та адміністрування ПДАА О. І. Сердюк були учасниками тренінгу «Участь громадян у процесі прийняття рішень на рівні місцевого самоврядування. Громадська модель бюджету участі м. Полтава», що проведений у межах проекту «Самоврядування для людей. Посилення потенціалу місцевого самоврядування та місцевої адміністрації у процесі співпраці з громадськістю».

 

Тренінг організовано громадською організацією «Центр розвитку та співпраці громад» спільно з КО «Інститут розвитку міста» ПМР, Громадською організацією МАRТ, словацькою організацією Partners for Democratic Change Slovakia та Освітнім домом прав людини в Чернігові / Human Rights House in Chernihiv в рамках проекту «Самоврядування для людей. Розвиток потенціалу місцевого самоврядування та місцевої державної адміністрації у сфері співпраці з громадськістю» за фінансової підтримки SlovakAid та Фонду домів прав людини (Осло, Норвегія).

  

Місце проведення – КО «Інститут розвитку міста» ПМР.

Тренери: Максим Студілко, тренер ВОПО «Джерело надії», та Анна Шапиро, тренер центру ГО «Центр розвитку та співпраці громад».

Тренінг було спрямовано на посилення спроможності органів місцевого самоврядування, розширення можливостей громадянського суспільства щодо громадянської участі у розвитку місцевої громади, зокрема шляхом залучення до бюджету участі міста.

 

 

  

За результатами тренінгу його учасники, змогли:

  • підвищити рівень знань щодо застосування принципу участі у розвитку місцевої громади;
  • визначити основні переваги застосування принципу участі та співпраці органів місцевого самоврядування та громадянського суспільства;
  • систематизувати питання щодо основних положень бюджету участі;
  • дізнатися й отримати досвід щодо громадської моделі бюджету участі.

Особливо сподобалась вправа «ZOOM». Нестандартне мислення, шок перших хвилин і, як результат, перетворення всіх присутніх в одну команду!

В підсумку своєї роботи майбутні фахівці з публічного управління разом з  авторами проектів «Бюджету участі» (переможцями за результатами голосування в 2018-2018 роках) взяти участь у моделюванні пропозицій внесення змін до Положення про бюджет участі м. Полтава.

Здобувачі вищої освіти спеціальності Публічне управління та адміністрування дякують КО «Інститут розвитку міста» ПМР за гостинність!!!

 

Факультети: 

Аудиторія: 

Діяльність: