Монографії як жанр наукової прози

Нещодавно Вчена рада ПДАУ затвердила монографію «Вдосконалення універсально-складальних переналагоджувальних штампів оптимізацією конструктивних параметрів компонувань в умовах машинобудівного виробництва». Робота підготовлена науково-педагогічними працівниками кафедри галузевого машинобудування інженерно-технологічного факультету С. В. Поповим (к. т. н., с. н. с., доц.), В. В. Муравльовим (к. т. н., доц.) спільно із Є. А. Фроловим (д. т. н., проф., Національний університет імені Юрія Кондратюка), В. В. Агарковим (к. т. н., заст. директора ДП «Харківський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»). Рецензенти: О. І. Тришевський (д. т. н., проф., завідувач кафедри технології матеріалів Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка); М. К. Резніченко (д. т. н., проф., професор кафедри машинобудування, транспорту і зварювання Української інженерно-педагогічної академії); Е. С. Геворкян (д. т. н., проф., професор кафедри інженерії вагонів та якості продукції Українського державного університету залізничного транспорту).

Робота присвячена виконанню науково-практичних завдань відносно вдосконалення універсально-складальних переналагоджуваних штампів для розділових операцій листового штампування, пов'язаних із розширенням номенклатури деталей, шляхом вибору раціональних конструктивних параметрів компоновок, що забезпечують високу працездатність, точність, гнучкість і можливість широкого переналагодження за умов машинобудівного виробництва.

Раніше Вченою радою ПДАУ затверджено монографію «Технологічне забезпечення якості складання нероз’ємних з’єднань із використанням зварювальних пристосувань в умовах серійного виробництва». Робота підготовлена науково-педагогічним працівником кафедри галузевого машинобудування С. В. Поповим (к. т. н., с. н. с., доц.) спільно із Є. А. Фроловим (д. т. н., проф., Національний університет імені Юрія Кондратюка), Б. О. Коробком (д. т. н., доц., Національний університет імені Юрія Кондратюка), В. О. Бондарем (к. т. н., викладач Полтавського політехнічного коледжу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»). Рецензенти: О. А. Пермяков (д. т. н, проф., завідувач кафедри технології машинобудування та металорізальних верстатів Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»); Е. С. Геворкян (д. т. н., проф., професор кафедри інженерії вагонів та якості продукції Українського державного університету залізничного транспорту); О. В. Купріянов (д. т. н, проф., професор кафедри інформаційних комп’ютерних технологій і математики Української інженерно-педагогічної академії).

У цій монографії наведено результати розроблення та вдосконалення універсальних збірно-розбірних пристосувань, що переналагоджуються, для виробництва зварних конструкцій мало- та крупногабаритних виробів машинобудування.

Також заслуговує на увагу монографія «Технологічне забезпечення якості продукції машинобудування», затверджена Вченою радою Національного університету імені Юрія Кондратюка. Робота підготовлена науково-педагогічними працівниками кафедри С. В. Поповим (к. т. н., с. н. с., доц.), С. І. Кравченком (к. т. н., доц.) спільно із Є. А. Фроловим (д. т. н., проф., Національний університет імені Юрія Кондратюка), С. М. Гнітьком (к. т. н., доц., директор ТОВ «Весттеплотех»). Рецензенти: В. В. Драгобецький (д. т. н., проф., завідувач кафедри технології машинобудування Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського); О. А. Пермяков (д. т. н, проф., завідувач кафедри технології машинобудування та металорізальних верстатів Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»); М. К. Резніченко (д. т. н., проф., професор кафедри машинобудування, транспорту і зварювання Української інженерно-педагогічної академії).

У монографії комплексно викладено найбільш важливі аспекти і положення, пов’язані з виявленням спадковості при обробленні деталей і складанні вузлів виробів машинобудування, що впливають на їх експлуатаційні характеристики. Представлено фізико-механічні властивості конструкційних матеріалів, що спадкуються, їх геометричні параметри, що утворюються під час технологічних процесів. Запропоновано методики управління якістю продукції машинобудівних підприємств на стадіях конструювання та виробництва.

Монографії рекомендуються для наукових співробітників, інженерно-технічних працівників, які займаються створенням та експлуатацією виробів у галузі машинобудування; здобувачів вищої освіти ЗВО механічних спеціальностей галузі знань «Механічна інженерія» під час вивчення дисциплін: «Технологічні основи машинобудування», «Деталі машин», «Технологія машинобудування», «Технологічні аспекти керування якістю виробів машинобудування», «Теорія та експеримент у машинобудуванні», а також курсового проєктування, виконання кваліфікаційних робіт освітніх ступенів магістра та бакалавра.

За матеріалами кафедри галузевого машинобудування