На дослідному полі ПДАУ проходить збирання селекційних дослідів компанії ТОВ "Монсанто-насіння"

Прикметно, що до участі в проекті фахівці однієї з провідних світових компаній долучили також студентів ННІ агротехнологій, селекції та екології. Таким чином, майбутні фахівці опановують сучасні методи агрономії, працюють з найсучаснішою технікою та обладнанням. Слід зазначити, що в цій компанії працюють і наші випускники: Андрій Блоха, Віталій Саєнко та Олександр Іщенко, які наразі виконують власні наукові тематики. В свою чергу студенти мають можливість отримати фактичний експериментальний матеріал для майбутніх випускних робіт.

Дещо про селекційний комбайн, який ви бачите на фото: повнопривідна машина, яка має двохсекторну жатку та оснащена системами навігації й лабораторією. Остання дає можливість визначати врожайність та показники якості зібраного насіння - вологість, масу 1000 насінин, вміст олії, глюкозиноладів та ін. Інформація відразу надходить у хмару, до неї мають негайний доступ селекціонери, які випробовують селекційний матеріал в різних грунтово-кліматичних умовах.