Онлайн-конференція «Відновлення громад: план дій»

24 березня 2023 року завідувачка кафедри публічного управління та адміністрування ПДАУ Тамара  Лозинська взяла участь в онлайн-конференції, присвяченій питанням відбудови громад України, інфраструктура яких була зруйнована під час війни з Російською Федерацією. Конференція, у якій взяли участь понад 400 представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, закладів вищої освіти із 24 регіонів України, проводилася в рамках Проєкту UA2011-01 «Надання експертної та технічної допомоги уряду та регіональним адміністраціям у розробці та реалізації планів відновлення», який фінансує Уряд Великої Британії.     Основні меседжі щодо пріоритетів планування відбудови громад презентував Василь Кашевський, радник з питань планування регіонального розвитку та впровадження проєктів Групи радників з упровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою», і Маркіян Дацишин, національний консультант Ради Європи. З планами відбудови громад виступили також міський голова міста Тростянець Сумської області Юрій Бова та представники інших громад, які зазнали великих руйнацій.     Конференція була важливою не лише з погляду відбудови громад, постраждалих від війни, вона привернула увагу і до загальних принципів планування територій, розроблення стратегій і планів просторового розвитку громад. Полтавський державний аграрний університет завжди займає активну позицію щодо планування місцевого розвитку, тому участь представників закладу вищої освіти є важливою у контексті налагодження співпраці між Університетом і територіальними громадами області в різних сферах діяльності, зокрема щодо розроблення стратегій розвитку громад.