Проведення тренінгу для сільських підприємців з питань об’єднання в обслуговуючі кооперативи по заготівлі, збуту та переробці вирощеної продукції та налагодженню їх ефективної роботи

При Інституті післядипломної освіти  Полтавської державної агарної академії за підтримки Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації 10-11 травня 2018 року відбувся тренінг для сільських підприємців з питань об’єднання в обслуговуючі кооперативи по заготівлі, збуту та переробці вирощеної продукції та налагодженню їх ефективної роботи.

Учасниками тренінгу  опрацьовано ряд важливих питань, зокрема:

  • Україна не повинна бути сировинним придатком. Особливості переробки молочної продукції в обслуговуючих кооперативах
  • Від нуля до виробництва. Виробництво крупи і борошна – першочергова здача переробки в обслуговуючих кооперативах.
  • Використання органічної сировини при розробці технологій харчових продуктів. Безпека продукції переробки в обслуговуючих кооперативів.
  • Інноваційні умови формування помельних партій зернової продукції в обслуговуючих кооперативах для виготовлення високоякісного борошна.
  • Вплив біопрепаратів на якість овочевої продукції під час зберігання.

Кооперативні об’єднання мають стати невід’ємними учасниками формування та реалізації державної політики щодо розвитку кооперації в аграрній сфері. Тільки визнання непересічної ролі обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів та залучення їх до діалогу на умовах рівності дозволить сформувати консолідовану відповідальність за продовольчу та, у визначених межах, економічну, екологічну безпеку, за формування соціально-економічних основ розвитку сільських територій, сприятиме розвитку саморегулювання в аграрному секторі.
Програма проведення тренігу – це один з успішних напрямків співробітництва між Департаментом економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської обласної державної адміністрації та Полтавської державної аграрної академії.