Розвиток професійних компетентностей науково-педагогічних працівників

Професійний розвиток викладачів є невід’ємною складовою якості вищої освіти. У рамках співпраці Полтавського державного аграрного університету та Полтавського державного медичного університету протягом лютого 2022 року відбулися курси підвищення кваліфікації «Формування і розвиток професійних компетентностей науково-педагогічного працівника ЗВО  в умовах реформування вищої освіти. Мовний менеджмент в освіті та комунікативні стратегії. Інноваційні методології в освіті і науці».

До проведення занять залучені фахівці Полтавського державного аграрного університету, зокрема керівниця навчально-наукового центру інформаційно-комунікаційних освітніх технологій та освіти дорослих Вакуленко Юлія, яка висвітила таку проблематику:
- організація дистанційного навчання в закладі вищої освіти. Проблеми та досвід;
- сучасні освітні тренди та шляхи впровадження в освітній процес інноваційних та інформаційно-комунікаційних технологій;
- інтернет-сервіси та інформаційно-комунікаційні технології ефективної співпраці.

Завідувачка кафедри гуманітарних та соціальних дисциплін Сизоненко Наталія висвітила такі питання:
- комунікація як інструмент професійної діяльності. Ознаки і чинники ефективної комунікації;
- ознаки і причини неуспішної комунікації;
- типи культур і міжкультурні стилі комунікації. Міжкультурна толерантність як спосіб взаємодії;
- ділове українське мовлення. Український медичний текст у нормативному аспекті. Помилки в науковому тексті.

Усі заняття були досить змістовними. Зустрічі відбувались у формі діалогу, учасники брали активну участь в обговоренні питань. Підвищення кваліфікації відбувалось на платформі Microsoft Teams.