Студенти спеціальності «ПУА» познайомилися з досвідом реформування місцевого самоврядування у Мачухівській ОТГ

10.05.2018 р. студенти спеціальності «Публічне управління та адміністрування» відвідали Мачухівську об’єднану територіальну громаду та познайомилися з досвідом проведення реформи місцевого самоврядування в ній.
Мачухівська ОТГ утворена у грудні 2017 р. До складу громади входять сільські ради трьох районів Полтавщини – Полтавського, Новосанжарького та Решетилівського.

Гостинно зустрів майбутніх управлінців та провів екскурсію голова сільської ради ОТГ Валерій Білокінь.

Студентам академії голова сільської ради розповів про умови та стратегічні напрямки розвитку громади, основні проблеми, над вирішенням яких працюють. Так, у Мачухівській ОТГ прийнята програма соціально-економічного розвитку, згідно якої громада розвиватиметься наступні декілька років. До її обговорення залучили депутатів та громадськість. Як зазначив Валерій Білокінь, при підготовці проекту програми прагнули вирішувати саме ті проблеми і розвивати саме ті сфери, які важливі жителям громади.

Валерій Білокінь детально розповів про проекти, що вже реалізовані в громаді і завдяки яким відбуваються зміни. Зокрема, у Мачухівській ОТГ запровадили систему роздільного збору твердих побутових відходів, їх реалізації для вторинної переробки.
Громада приділяє значну увагу реалізації енергозберігаючих проектів, серед яких укладення енергосервісних контрактів, що передбачає встановлення та обслуговування обладнання для автоматичного керування системою опалення, модернізацію котелень та систем опалення Такий проект, що дозволити зменшити витрати на придбання газу, планують запровадити на базі трьох шкіл.
Валерій Білокінь та Олег Хардін, голова бюджетної комісії ОТГ та власник ТОВ «Прем’єр сокс», зазначили, що громада потребує таких розробок, які б дали змогу поліпшити, зокрема, сферу виробництва на місцях та соціальне середовище. Студентам спеціальності «Публічне управління та адміністрування» було запропоновано розробити проекти для реалізації громадою.

Мачухівська громада знаходяться недалеко від обласного центра. А тому значна кількість працівників сільської ради ОТГ їздить на роботу з Полтави. «З Полтави є можливість їздити на роботу до нашої громади. У нас працює багато молодих фахівців», – зазначив голова Мачухівської ОТГ Валерій Білокінь. Також у громаді стоворили молодіжну раду, яка як дорадчий орган покликана для забезпечення балансу досвіду та нових ідей молодого покоління.

Також студентів спеціальності «Публічне управління та адміністрування» познайомили з роботою одного з ключових підприємств громади – ТОВ «Прем’єр сокс». Власник компанії Олег Хардін познайомив студентів та викладачів кафедри з процесом виробництва шкарпеток та розповів про своє бачення розвитку громади, створення комфортних умов для її мешканців.
Виїзне заняття було організовано та проведено за участі викладачів кафедри публічного управління та адміністрування Лозинської Т. М., Сердюк О. І., Мирної О. В., Браславець Т. М.

Факультети: 

Аудиторія: 

Діяльність: