У ПДАУ відбулася конференція з розвитку просторового планування територій громад Полтавської області

23 листопада до Полтавського державного аграрного університету на чолі з ректором Олександром Галичем завітали представники територіальних громад Полтавської області, регіональних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, закладів вищої освіти. Загалом участь в заході в режимах офлайн і онлайн взяли близько 50 керівників територіальних громад та їх структурних підрозділів Полтавської, Волинської, Київської,  Кіровоградської, Рівненської, Тернопільської та Херсонської областей.Їхню увагу привернула масштабна подія — практична конференція з розвитку просторового планування територій громад Полтавської області, яка відбулася в рамках реалізації Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
У заході взяли участь представники Полтавської обласної ради, Полтавської обласної військової адміністрації, Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, Полтавського відділення Українського географічного товариства, Асоціації фахівців землеустрою України, Асоціації сертифікованих інженерів-геодезистів України та ГО «Земельний фонд України».
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Високий рівень проведення заходу забезпечив доктор географічних наук, професор завідувач кафедри геоматики, землеустрою та планування територій ННІ АСЕ  ПДАУ, голова Полтавського відділення Українського географічного товариства Сергій Шевчук.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Після привітання учасників від першого заступника голови Полтавської обласної ради Олександра Лемешка, керівника напряму земельної реформи Програми USAID АГРО Сергія Кубаха, ректора Полтавського державного аграрного університету Олександра Галича, виконавчого директора Асоціації «Полтавська обласна Асоціація органів місцевого самоврядування» Володимира Микійчука, в. о. президента Українського географічного товариства, директора Науково-дослідного центру енергетичного, ядерного та природноресурсного права Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України В’ячеслава Олешенка та перегляду презентаційного ролика про просторове планування громад розпочалася робота за двома провідними напрямами.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Панель 1. Просторове планування — продукт успішної взаємодії.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Модератор — радник із земельного законодавства програми USAID АГРО Євген Бердніков.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Були заслухані такі доповіді:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
«Практичні рекомендації щодо розробки комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад. Алгоритм дій громади». Спікерка — керівниця технічного департаменту ТОВ «БломІнфо Юкрейн» Катерина Резнікова.

«Розробка комплексних планів просторового розвитку територій громад Полтавської області: сучасний стан, проблеми та перспективи». Спікери: начальниця Управління містобудування і архітектури Полтавської ОВА Ірина Особік і заступниця начальника Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області Людмила Остапенко.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
«Просторове планування територій громад Полтавщини: досвід та виклики». Спікери: голова Лохвицької міської територіальної громади Полтавської області Віктор Радько та заступниця начальника управління архітектури та державного архітектурно-будівельного контролю виконавчого комітету Миргородської міської ради Полтавської області Оксана Бессонова.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Панель 2. Роль і місце закладів вищої освіти в розвитку просторового планування на Полтавщині. Модераторка — керівниця технічного департаменту ТОВ «БломІнфо Юкрейн» Катерина Резнікова.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Присутні прослухали такі доповіді:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
«Полтавський державний аграрний університет та громади: взаємодія у сфері просторового планування. Просторове планування у сільських громадах». Спікери: професор, завідувач кафедри геоматики, землеустрою та планування територій ННІ АСЕ ПДАУ Сергій Шевчук і професорка, завідувачка кафедри публічного управління та адміністрування ННІ ЕУПІТ ПДАУ Тамара Лозинська.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
«Громадська участь як фактор просторового планування територій». Спікерка — докторка політичних наук, професорка кафедри гуманітарних та соціальних дисциплін факультету обліку та фінансів ПДАУ Анастасія Некряч.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
«Навчання землевпорядників громад на базі ХДАЕУ». Спікер — професор, директор навчально-наукового центру «Інститут післядипломної освіти та дорадництва» ХДАЕУ Юрій Яремко.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Після жвавої дискусії та обговорення нагальних питань радник із земельного законодавства програми USAID АГРО Євген Бердніков підбив підсумки роботи конференції, але на цьому зустріч не закінчилася. Після перерви учасники долучилися до нетворкінгу у форматі «Світове кафе» за напрямами:
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
- правові та адміністративні аспекти просторового планування (модератор — Євген Бердніков);
- досвід громад у просторовому плануванні (модератор — Захар Каневський);
- землевпорядники, архітектори, геодезисти просторовому плануванню (модераторка — Катерина Резнікова);
- ЗВО просторовому плануванню (модератор — Юрій Яремко).
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Учасники конференції підкреслили важливе значення подібних заходів для поліпшення економічних показників і підвищення ефективності використання земельних ресурсів Полтавської області.