Урочистості з дня заснування кафедри анатомії в Національному університеті біоресурсів і природокористування України

30 вересня 2020 року на факультеті ветеринарної медицини Національного університету біоресурсів і природокористування України відзначалась історична подія – 100-річчя із дня заснування кафедри анатомії, гістології і патоморфології ім. академіка В. Г. Касьяненка. Її завідувач професор Мельник Олег Петрович прилучив до цієї події ще одну – вручення диплома про присвоєння звання почесного професора Полтавської державної аграрної академії Рудику Станіславу Костянтиновичу згідно з рішенням її Вченої ради від 31 серпня 2020 року (протокол № 25).

Станіслав Костянтинович Рудик – талановитий учень академіка В. Г. Касьяненка, анатом, історик ветеринарної медицини, публіцист, фольклорист, біограф, Заслужений працівник народної освіти України, член Національної спілки журналістів України, нагороджений нагрудним знаком МОН України «Відмінник освіти», академік АНВО України, член WAVA, EAVA, WAIWM, доктор ветеринарних наук, професор. 25 травня цього року йому виповнилось 80 років. На його рахунку понад 750 публікацій,  з них 77 книг, декілька із яких присвячені історії ветеринарії Полтавщини, зокрема, такі як «Становлення ветеринарної справи на Полтавщині», чи її вихідцям – «Тереховський Мартин Мартинович – фундатор вищої медичної та ветеринарної освіти у Східній Європі», «Василь Королів-Старий» тощо.

Тому, враховуючи вищеназване, голова Асоціації ветеринарних спеціалістів Полтавської області Бердник Василь Петрович ініціював відзначення заслуг Станіслава Костянтиновича перед ветеринарною медициною області, і цю  ініціативу підтримали декан факультету ветеринарної медицини професор Кулинич Сергій Миколайович, ректор професор Аранчій Валентина Іванівна та Вчена рада ПДАА. Диплом почесного професора ПДАА Станіславу Костянтиновичу вручили доцент ПДАА Бердник Ірина Юріївна, а відповідне убрання – професор Мельник Олег Петрович.

В. П. Бердник