Виповнилося 80 років з дня народження Почесного професора ПДАА Кір’яна Михайла Васильовича

9 березня 2017 року виповнилося 80 років з дня народження видатного вченого, колишнього директора Устимівської дослідної станції рослинництва, кандидата сільськогосподарських наук, випускника Полтавського сільськогосподарського інституту, Почесного професора ПДАА Кір’яна Михайла Васильовича.

Основною науковою проблемою, над якою Михайло Васильович працював 46 років, є мобілізація та вивчення світового генофонду культурних рослин та їх диких родичів з метою ефективного використання його в селекції та рослинництві.

Через руки вченого пройшло понад 35 тисяч зразків пшениці вітчизняної та зарубіжної селекції, що дало змогу виділити і передати селекціонерам джерела і донори господарсько-цінних ознак для створення нових високоврожайних сортів.

Багато зусиль Михайло Васильович вклав у реконструкцію та упорядкування заснованого у 1893 році Устимівського дендрологічного парку, якому наданий статус Державного і який є національним надбанням України.

Привітали від академії Михайла Васильовича Кір’яна, який 22 роки був директором цієї поважної наукової установи, декан факультету агротехнологій та екології, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Микола Маренич; кандидат сільськогосподарських наук, професор кафедри землеробства і агрохімії Микола Опара та доцент кафедри екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування Віктор Самородов.